دعوای مالکیتی سپیدرود بهتر است یا ساختن ورزشگاه؟!

دعوای مالکیتی سپیدرود بهتر است یا ساختن ورزشگاه؟!

بالغ بر یکسال از تخریب ورزشگاه عضدی می گذرد اما هنوز هیات فوتبال استان گیلان و اداره کل ورزش و جونان اقدام خاصی برای بازسازی این ورزشگاه انجام نداده اند و آوارهای فلزی و بتونی ورزشگاه در کنار زمین وجود دارد.

به گزارش رشت۲۰؛سکوهای روبروی ورزشگاه عضدی سال قبل تخریب شدند تا تماشاگران سپیدرود به ورزشگاه سردار جنگل بروند و برای حمایت از تیمشان با مشکلات زیادی مواجه شوند.


بالغ بر یکسال از تخریب ورزشگاه عضدی می گذرد اما هنوز هیات فوتبال استان گیلان و اداره کل ورزش و جونان اقدام خاصی برای بازسازی این ورزشگاه انجام نداده اند و آوارهای فلزی و بتونی ورزشگاه در کنار زمین وجود دارد. وجود این آوارها می تواند خطرات جانی برای فوتبالیست ها داشته باشد اما مدارس فوتبال عضدی در همین ورزشگاه برگزار می شود و در صورت وقوع حادثه باید رخت عزا به تن کرد. در این بین هیات فوتبال با مجوزی که به نام الماسخاله ثبت شده است و در سایت هیات فوتبال جزء مدارس فوتبال داری مجوز قلمداد شده است اقدام به تشکیل این کلاس ها در کنار آوارها می کند. اداره ورزش و جوانان نیز هیچگونه نظارتی بر عدم برگزاری مدارس فوتبال در کنار این آوارهای پرمخاطره ندارد و از برگزاری آنها جلوگیری نمی کند و هیات فوتبال نیز از این کلاس ها درآمدهایی را کسب میکند.
هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان به جای اینکه به کارهای زیر ساختی بپردازند هر روز خود را درگیر مشکلات مالکیتی سپیدرود می کنند و نامه های مختلف برای سپردن مالکیت باشگاه سپیدرود به نوین می زنند و حتی بخشی نامه ای را به هیات فوتبال می زند تا مالکیت تغییر کند اما خبری از پیگیری وضعیت ورزشگاه عضدی نیست.
البته وضعیت هیات فوتبال با توجه به دریافت ۵ درصد از حق معامله از طرفین ماجرا در ماجرای سپیدرود مشخص است. برای قرارداد سنگین خرید باشگاه سپیدرود مقدار قابل توجهی باید به هیات فوتبال همانند معامله تن زاده با مومنی پرداخت شود. البته رئیس اداره ورزش و جوانان در کاری برخلاف قانون، نوین را مالک باشگاه سپیدرود می داند که این امر خلاف حکم دادگاه شعبه شش دادگستری رشت است.
پرداختن به مسایل زیر ساختی در شهر رشت که از نظر زیر ساختی وضعیت مطلوبی ندارد یکی از نیازهای مورد مطالبه مردم است. البته این سوال باید از الماسخاله رئیس هیات فوتبال استان گیلان پرسیده شود که ره آورد ۷ ساله حضور بر مسند ریاست هیات فوتبال چه بوده است؟! مدیر کل اداره ورزش و جوانان گیلان در چند مدتی که ریاست را بر عهده گرفته است اقداماتی را انجام داده است که مهمترین آن اقدامات، نامه نگاری ها در مورد مالکیت باشگاه سپیدرود با توجه به حکم دادگاه شعبه شش در مورد مالکیت تن زاده بود.
بهتر است رئیس هیات فوتبال استان گیلان و مدیر اداره ورزش و جوانان به جای پرداختن به دعوای مالکیتی به فکر بهبود کیفیت ورزشگاههای استان گیلان باشند تا بهبود ورزش استان گیلان را شاهد باشیم.