دقیقی: شهرداری قزوین از دوره نصرتی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد/ بدهی ۲۵۰ میلیاری به بانک شهر با پرداخت سود ماهانه ۷ میلیاردی! به استناد سایت شورای اسلامی شهر قزوین؛

دقیقی: شهرداری قزوین از دوره نصرتی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد/ بدهی ۲۵۰ میلیاری به بانک شهر با پرداخت سود ماهانه ۷ میلیاردی!

سعید دقیقی دبیر شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا تصریح کرد: بدهی های به جا مانده از دوره های قبل شهرداری از دغدغه های مهم اعضا شورا است.

Untitled 354x235 1 300x199 - دقیقی: شهرداری قزوین از دوره نصرتی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد/ بدهی ۲۵۰ میلیاری به بانک شهر با پرداخت سود ماهانه ۷ میلیاردی!

به گزارش رشت۲۰ ؛به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سعید دقیقی عضو شورا در جلسه پارلمان محلی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری بابت تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه گفت: این تلاش های شبانه روزی در جهت تحقق بودجه نشان از این دارد که انتخاب شورا، انتخابی خوب در حوزه مدیریت شهری بوده است.

 

وی در ادامه با اشاره به پروژه های نیمه تمام، گفت: لازم است شهرداری در حوزه این دست پروژه ها که شاخص ترین آن پل امام رضا(ع) است، وارد شود و به آن ها رسیدگی کند.

 

این عضو شورا بدهی های بانکی شهرداری را از دیگر دغدغه های مجموعه شورا دانست و گفت: شهرداری چیزی در حدود ۶٠۰ میلیارد تومان بدهی دارد از این مبلغ ٢۵٠ میلیارد به بانک شهر بصورت وام می باشد و  ماهیانه ۷ میلیارد تومان سود پرداخت می‌کند. این میراث به جا مانده از مدیریت قبل از دغدغه های مهم شورا است.امید است با تلاش آقای شهردار و مجموعه مدیران شهری برای این مشکل بزرگ راه حلی دیده شود.

 

دقیقی افزود: شهرداری در ده سال گذشته در سطح شهر قزوین ۲۹ عدد پروژه سرمایه گذاری تعریف کرده است که ۱۶ عدد از آن ها به اتمام رسیده است.اما سود آنچنانی از این پروژه ها به شهرداری نرسیده است و منافع شهر و شهرداری در موقع عقد قرارداد به شکل خوبی دیده نشده است. همچنین باقی پروژه ها در حالت راکد و یا اجرا نشده هستند. امید است معاونت سرمایه گذاری جدید و مجموعه شورا و شهرداری با الگو گرفتن از شهرهایی مثل تبریز قدم های خوبی در این حوزه بردارند.

 

وی ادامه داد: در رابطه با پروژه های سرمایه گذاری راکد مانده از دوره های قبل نیز لازم است هرچه سریع تر اقدامات لازم برای اتمام و اجرا آن ها صورت گیرد و در پروژه های اجرا نشده برای فسخ قرار داد با سرمایه گذار اقدام شود.

 

روز گذشته برخی از سایت های خبری به انتشار اظهارات سعید دقیقی، عضو مشهور شورای اسلامی شهر قزوین، در خصوص بدهی های به جا مانده از دوران قبل به ویژه دوران مسئولیت مسعود نصرتی در راس شهرداری قزوین پرداختند. شاید یکی از نکات کلیدی در انتشار این خبر در این بود که نصرتی شهردار سابق قزوین و شهردار فعلی رشت یکی از افتخارات خود را کارنامه بدون بدهی در قزوین می داند. در حالیکه حالا قضیه کاملا متفاوت است و صحبت از بدهی های کلان در میان است.

 

پس از انتشار این خبر برخی رسانه ها در اقدامی عجولانه به دنبال اظهاراتی متناقض با اظهارات دقیقی در جهت تطهیر نصرتی بودند و در نهایت به اظهارات حکمت اله داودی معمار ، رئیس کنونی شورای شهر قزوین، که تقریبا به طور کلی بدهی های شهرداری قزوین را انکار می کرد پرداختند.  نکته جالب توجه این است که داودی معمار در میان اظهارات متناقض خود گفت: متاسفانه برخی از سایتها و فضاهای مجازی بدهی شهرداری قزوین را ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کردند که بدور از واقعیت و اخلاق است چرا که امروز بدهی شهرداری ۲۴۰ میلیارد تومان است که آن را هم نمی شود بدهی نامید.

 

جستجوی ساده ای در سایت شورای اسلامی شهر قزوین نشان می دهد که نه تنها متن خبر اولیه منتشر شده به نقل از سعید دقیقی کاملا موثق بوده است بلکه دقیقی در پورتال رسمی شورای اسلامی شهر قزوین به بدهی ۶۰۰ میلیاردی شهرداری قزوین که ۲۵۰ میلیارد آن بدهی به بانک شهر است و ماهانه ۷ میلیارد تومان سود به آن تعلق می گیرد اشاره کرده است.

 

در شرایطی که سایت رسمی شورای شهر قزوین چنین اعداد و ارقامی را منتشر کرده است رئیس شورای شهر قزوین به چه حقی رسانه ها را به بداخلاقی و دروغگویی متهم می کند؟ که اگر چنین ارقامی دروغ است سایت رسمی شورای اسلامی شهر قزوین نیز به دروغگویی متهم خواهد شد.

 

اما نکته مهم و پایانی اینکه چه اتفاقی رخ  داده است رسانه هایی در همین استان گیلان، به راحتی و بدون تحقیقی ساده، به نقل از رئیس شورای شهر قزوین، رسانه های همشهری خود را متهم به دروغگویی می کنند؟ آیا تلاش برای حفظ نصرتی، به قیمت سقوط اخلاق رسانه ای از سوی برخی از اصحاب رسانه در راه است؟ البته برخی از این رسانه ها اواخر سال گذشته، از اسطوره اخلاق رسانه ای رونمایی کرده اند!