دلایل رکوردشکنی بی‌سابقه قیمت سکه و طلا/ قیمت طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان شد

دلایل رکوردشکنی بی‌سابقه قیمت سکه و طلا/ قیمت طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان شد

به گزارش رشت۲۰؛ محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا  در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: در بازار امروز قیمت جهانی طلا تغییرات مختصری داشته و در حال حاضر یک هزار و ۸۶۲ دلار در هر اونس است و قیمت هر اونس نقره هم که با کاهش مواجه بوده به ۲۲ دلار و ۹۸ سنت رسید. در بازار داخلی هم با توجه نوسانات و افزایش نرخ ارز بهای سکه و طلا با افزایش مواجه شده و رکورد‌های جدید را به ثبت کرده است.

3 - دلایل رکوردشکنی بی‌سابقه قیمت سکه و طلا/ قیمت طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان شد

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۷ میلیون و ۲۰۰ تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۵ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۴۶۹ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور در پایان گفت: حباب سکه طرح جدید با کاهش به یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید.

منبع: پارسینه