دوره های تخصصی آموزش خبرنگاران در استان گیلان برگزار می شود

دوره های تخصصی آموزش خبرنگاران در استان گیلان برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: ۳ دوره تخصصی آموزش خبرنگاران این استان در شهرستان های رشت و بندرانزلی برگزار می شود.
77903696_86468838bdecd

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت ، محسن جعفری عصر امروز در کمیسیون آموزش و ساماندهی بسیج رسانه گیلان اظهار داشت: دوره آموزشی حرفه ای خبرنگاری ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در بندرانزلی، کارگاه تخصصی اینفوگرافیک در رسانه ها ۲۷۷ بهمن ماه و کارگاه تخصصی تیترنویسی ۲۸ بهمن ماه امسال در رشت برگزار می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه در این دوره های تخصصی حدود ۱۲۰۰ خبرنگار گیلانی شرکت می کنند گفت: بسیج رسانه استان گیلان در ۶ ماهه نخست امسال طرح ولایت خبرنگاران و دوره آموزشی حرفه ای خبرنگاری را در رشت برگزار کرد.
جعفری با معرفی سیدمرتضی رضویان به عنوان مسئول شورای عالی قشر بسیج رسانه استان گیلان گفت: مسئولان کانون های ۱۸۸ گانه بسیج رسانه در شهرستان ها نیز مشخص شده اند که با افتتاح رسمی کانون ها معارفه می شوند.
وی با اشاره به تغییر در برنامه های آموزشی سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: به دلیل برنامه های ابلاغی جدید سازمان بسیج رسانه کشور و تداخل در برنامه های استانی، برنامه سه دوره تخصصی بسیج رسانه از ۶ و ۷۷ بهمن ماه به ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه امسال منتقل شد.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه گیلان جزء پیشگامان تولید آثار برخط و مکتوب رسانه ای است اظهار داشت: ۸۳ رسانه جدید گیلانی نیز برای کسب مجوز انتشار در هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرونده تشکیل داده اند.
جعفری با بیان اینکه با اشاره به برنامه های بصیرتی و عقیدتی این سازمان برای خبرنگاران، خاطرنشان کرد: نشست های فصلی اخلاق در رسانه با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان استادیار قشر بسیج رسانه گیلان و عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان برگزار می شود.