دور زدن تأکیدات معاون دادستان گیلان به روش شهرداری ماسوله + عکس

دور زدن تأکیدات معاون دادستان گیلان به روش شهرداری ماسوله + عکس

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در سالیان اخیر دریافت ورودی توسط نهادهای مختلف و افراد شخصی در سواحل و تفرجگاه‌های استان گیلان به امری تکراری تبدیل‌شده بود که همواره مورد اعتراض مردم بود، اما پس از تأکیدات چندین و چندباره معاون محترم دادستان استان گیلان دکتر آقایی مبنی بر جلوگیری از دریافت ورودی، برخی اقدام به دور زدن این تأکیدات دارند.

برای مثال یکی از کاربران با ارسال تصویر فیشی به‌عنوان پارکینگ، در ورودی شهرک تاریخی ماسوله که مربوط به شهرداری ماسوله می‌شده، نوشته است: «علیرغم تأکیدات معاون محترم دادستان در خصوص عدم دریافت ورودی، شهرداری ماسوله در ابتدای ورودی شهرک تاریخی ماسوله اقدام به نصب کانکس و دریافت ورودی به‌عنوان هزینه پارکینگ با قیمت غیرمتعارف ۸ هزارتومانی کرده است.

درحالی‌که ورودی در محوطه منطقه آزاد انزلی ۵ هزار تومان و در پارکینگ‌های سطح شهر رشت به‌عنوان مرکز استان ۲ الی ۳ هزار تومان و به ازای هر یک ساعت اضافه‌تر ۵۰۰ تومان به مبلغ اضافه خواهد شد، شهرداری ماسوله در ازای دریافت ۸ هزار تومان چه خدماتی به مسافرین می‌دهد؟! این عدد بسیار غیرمتعارف است و هیچ نظارتی در خصوص آن وجود ندارد و درخواست می‌شود در خصوص آن برخوردی جدی صورت گیرد.»

این موضوع نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد شهرداری ماسوله با حذف عنوان ورودی مبلغی را به‌عنوان حق پارکینگ به‌صورت غیرمتعارف دریافت می‌کند که هیچ نظارتی بر آن نیست و مشخص نیست که به ازای این حق پارکینگ چه خدمتی به مسافرین داده می‌شود.

در پایان درخواست می‌شود دادستانی محترم نسبت به این روش‌های پول گرفتن با عناوین دیگر از مسافرین برخوردی جدی داشته و مانع از آن شوند که مردم برای استفاده از مواهب طبیعی مجبور به پرداخت هزینه شوند.