دو بنای تاریخی شاخص استان گیلان مرمت می‌شوند مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد: 

دو بنای تاریخی شاخص استان گیلان مرمت می‌شوند

به گزارش رشت۲۰-یکی از برنامه های محوری اداره کل استان در سال جاری برای اجرای پروژه های حفاظت و مرمت، استفاده از ظرفیت های بالای مشارکت مالکین دولتی و خصوصی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: در این راستا و با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود، چندین موافقتنامه مرمت مشارکتی با ارگان های دولتی متولی این آثار تدوین گردید.

 

شهرود امیرانتخابی افزود: از مهمترین این پروژه ها می توان به مرمت ساختمان فلاطوری یا کارخانه ابریشم در لاهیجان و مجموعه اقا سید حسین در لنگرود اشاره نمود که با مجموع اعتباری معادل چهارده میلیارد ریال آغاز گردیده است.

 

امیرانتخابی ادامه داد: مرمت ساختمان فلاطوری با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی گیلان، شرکت مادر تخصصی پیله ابریشم ایران، شهرداری لاهیجان و استانداری محترم گیلان و مرمت و ساماندهی مجموعه ارزشمند آقا سید حسین لنگرود نیز با اداره کل محترم اوقاف در حال انجام می باشد.

 

وی در انتها خاطر نشان کرد: شایان ذکر است اداره کل استان با توجه به اهمیت موضوع مشارکت در حفاظت و مرمت آثار تاریخی به لحاظ اعتباری و تاثیرات مثبت اجتماعی ، برنامه ریزی های لازم را برای ادامه این روند به انجام رسانده است.