دو جشنواره نوروزی با فرهنگ غنی گیلانی در آستانه اشرفیه برگزار می شود فرماندارآستانه اشرفیه اعلام کرد:

دو جشنواره نوروزی با فرهنگ غنی گیلانی در آستانه اشرفیه برگزار می شود

به گزارش رشت ۲۰، رحیم حیدری که در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان گیلان سخن می‌گفت: تمام زمینه‌های که می‌تواند برای سفر و اقامت راحت و برخورداری از لحظات خوب برای مسافران باشد، تلاش کردیم آنان را تمهید و فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های خدمات رسان و مکان‌های اقامتی و سیاحتی برای راحتی مسافران آماده شده‌اند افزود: مکان‌های اقامتی و سیاحتی، مراکز بهداشتی، اورژانس، هلال‌احمر، راه و حمل نقل و نیروهای انتظامی برای فراهم کردن آرامش مسافران آمادگی و تمهیدات لازم را اندیشیده‌اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه درباره برگزاری دو جشنواره فرهنگی در این شهرستان گفت: برای فراهم کردن لحظات خوب و خوش برای مهمانان نوروزی، تلاش شده با نوع نگاه فرهنگی به مجموعه گردشگری مسرور در عسگرآباد دو جشنواره با محتوای غنی که برگرفته از فرهنگ این مردم است در تاریخ ۸ و ۱۵ فروردین دیده شود.

وی افزود: این جشنواره شامل گروه موسیقی سنت، گروه‌های آیین نمایشی تی تی، استندآپ با حضور چهره‌های گیلان، مسابقه خانوادگی و ارائه جشنواره غذاهای بومی محلی توسط دهیاری‌ها و روستاهای منطقه است که در معرض ذائقه مسافران و گردشگران گذاشته می‌شود تا بتوانیم نشاط اجتماعی را در ایامی که مزین به ولادت امامان معصوم هم است ایجاد کنیم.

فرماندار آستانه‌اشرفیه در خصوص مکان‌های مهمان‌پذیر برای سکونت کردن گردشگران در شهرستان اضافه کرد: در کنار تمهیدات ادارات خدمات رسان و جشنواره‌ها، ۷ هتل، ۴ مجتمع اقامتی، ۳۲ واحد بین‌راهی، ۲۰ خانه مسافر، ۲۰۰ سکوی ساحلی، ۲۴ واحد آموزشی با ۱۰۴ کلاس در آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی شده‌اند.

وی ادامه داد: توزیع ۲۰ هزار بروشور، ۸ دفتر اطلاع‌رسانی و اسکان مسافر، ۴ نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات با ۷۰ غرفه، ۲ جشنواره سفره هفت‌سین و غذای محلی در گردشگری مسرور در عسگرآباد بندر کیاشهر، برای مهمانان عزیز در نظر گرفتیم تا با خاطری خوش این منطقه را ترک کنند و بار دیگر به آستانه‌اشرفیه سفر کنند تا تکرار خاطر خوش داشته باشند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه در پایان با اشاره به حضور ۱۸۸ هزار نفر مسافر در نوروز سال ۹۷ و اقامت یک‌میلیون و ۱۹۹ هزار نفر در طول سال در این شهرستان اظهار امیدواری کرد با برنامه‌هایی که در این شهرستان برای رفاه مسافران و گردشگران فراهم‌شده است میزان ماندگاری مسافر در این شهرستان بیش از سنوات گذشته باشد.

در این نشست سرکار خانم مسرور از سرمایه‌گذاران طرح گردشگری عسگرآباد درباره ویژگی‌های مجموعه گردشگری مطالبی بیان کردند و آنگاه اصحاب رسانه از مجموعه در حال ساخت گردشگری عسگرآباد دیدن کردند.