دکتر یوسف زاده؛دانش آموختگان بهداشت نگهبانانی هستند که فرصت عرض اندام به بیماری های واگیر دار را نخواهند داد

دکتر یوسف زاده؛دانش آموختگان بهداشت نگهبانانی هستند که فرصت عرض اندام به بیماری های واگیر دار را نخواهند داد

مراسم جشن فارغ التحصیلی ۱۳۰ تن از دانش آموختگان رشته های دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت، برگزار شد.

feb3c43b26aae66cdda62b25099030dc L 300x150 - دکتر یوسف زاده؛دانش آموختگان بهداشت نگهبانانی هستند که فرصت عرض اندام به بیماری های واگیر دار را نخواهند داد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز با حضور در مراسم فارغ التحصیلی دانش اموختگان دانشکده بهداشت، گفت: دانش آموختگانی که امروز از رشته های مختلف دانشکده بهداشت فارغ التحصیل می شوند به عنوان ثمره دانشگاه علوم پزشکی گیلان مسوولیت خطیری در حفظ و ارتقای سلامت جامعه بر عهده دارند و آنها باید بتواند نقش کلیدی خود را در سلامت جامعه ایفا نماید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مقوله پیشگری از بیماری های واگیردار، تصریح کرد: در سال ها و قرن های گذشته بیماری های واگیر دار کابوس بشریت بود و بیماری های چون طاعون، جزام، سل و تیفوئید باعث کشتار انسان های بیشماری در سراسر دنیا می شد و خانواده ها برای بقای نسل خود مجبور بودند تعداد زاد و ولدهای خود را زیاد کنند تا اگر تعدادی از فرزندان خود را از دست دادند حداقل تعدادی برای آن ها باقی بماند و این تنها کاری بود که بشر آن روز می توانست در برابر بیماری های کشنده واگیر دار انجام دهد. اما آن چه که باعث شد این کابوس برای همیشه از جامعه بشری رخت بربندد نگاه بهداشتی و پیشگیرانه ای بود که برای مهار این بیماری ها به کار گرفته شد. وی خطاب به دانش آموختگان رشته های بهداشت، افزود: شما میراث دار کسانی هستید که توانستند مخوف ترین دشمنان بشریت (بیماری های واگیر دار ) را مهار کنند و به تاریخ بسپارند.

وی ادامه داد: بی شک دانش آموختگان بهداشت نگهبانانی هستند که فرصت عرض اندام به بیماری های واگیر دار را نخواهند داد .

دکتر یوسف زاده خاطرنشان کرد: امروزه بیماری های غیر واگیر ۷۳ درصد مرگ میر جامعه را به خود اختصاص داده است که شما دانش آموختگان بهداشت علاوه بر نگهبانی از دستاورد های گذشته باید رسالت پیشگیری از گسترش بیماری های غیر واگیر و تغییر سبک زندگی را نیز به عنوان اساس سلامت جامعه در برنامه های خود داشته باشید. وی ادامه داد: حوزه های نظارتی و پیشگیری در زمینه مواد غذایی بسیار می توان حایز اهمیت باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این که پیشگامی در دانشگاه های نسل سوم در راس کارهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد، گفت: امروز دیگر داشتن عنوان دکتر و مهندس برای کسب احترام در جامعه کافی نیست و اشخاص باید به مهارت لازم برای نقش آفرینی در جامعه رسیده باشند تا مورد عزت و اعتبار قرار گیرند.

در ادمه دکتر فردین مهرابیان –رییس دانشکده بهداشت گزارشی از عملکرد دانشکده بهداشت ارایه داد.

قرات سوگند نامه توسط دانش آموختگان پایان بخش این مراسم بود.

گفتنی است: مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های بهداشت عمومی، مهندسی بهداشت حرفه ای، مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت رشت با حضور دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک –رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اساتید، کارکنان، دانشجویان و جمعی از خانواده های دانش آموختگان دانشکده بهداشت در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت رشت برگزار شد.