رئیس بنیاد نخبگان گیلان: برای توانمندسازی دانش آموزان مستعد برنامه داریم

رئیس بنیاد نخبگان گیلان: برای توانمندسازی دانش آموزان مستعد برنامه داریم

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان گفت: این بنیاد تلاش دارد تا با شناسایی دانش آموزان مستعد و نخبه ، مسیر توانمندسازی آنان را در جهت توسعه جامعه فراهم سازد.
78323378 87019818aabbd 300x217 - رئیس بنیاد نخبگان گیلان: برای توانمندسازی دانش آموزان مستعد برنامه داریم

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، مسعود اصفهانی روز چهارشنبه در مراسم آغاز دومین مرحله طرح دوست علمی که در آموزشگاه ارغوان آستانه اشرفیه برگزار شد، تصریح کرد: به این منظور اجرای طرح دوست علمی و ارائه آموزش های برون مدرسه ای می تواند در شناسایی و توانمند سازی دانش آموزان و نخبگان موثر باشد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر نقش نخبگان در پیشرفت جامعه افزود: طرح دوست علمی زیست فناوری ( بیوتکنولوژی ) در راستای فعالیت های علمی و آموزشی برون مدرسه ای و با هدف شناسایی و هدایت دانش آموزان مستعد در عرصه های مختلف علم و فناوری و ارتقای سطح علمی – فرهنگی دانش آموزان اجرا می شود.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دانش آموزان بایستی از فکر و اندیشه خود در جهت توسعه کشور نهایت بهره را ببرند، اظهار داشت: دانش آموزان با فراگیری علم و دانش می توانند تحولات بسیار ارزنده ای را برای کشور اسلامی ما در زمینه های مختلف رقم بزنند.
رحیم حیدری اجرای طرح دوست علمی را فرصت بسیار مناسبی در جهت شناسایی دانش آموزان مستعد ذکر و بیان کرد: دانش آموزان هیچگاه نباید فرصت هایی را که در جهت کسب علم و دانش نصیبشان می شود، از دست بدهند.
به گزارش خبرنگار ایرنا اولین مرحله طرح دوست علمی زیست فناوری (بیوتکنولوزی) ، آبان ماه امسال به مدت سه روز و با حضور ۶۰ نفر از دانش آموزان در دبیرستان دخترانه شهید قربانی آستانه اشرفیه برگزار شد.
در این دوره دانش آموزان شرکت کننده ضمن بهره مندی از آموزش های علمی و کاربردی در مباحث زیست فناوری در دیگر فعالیت ها همچون ورزشی ،سخنرانی های مذهبی ، گفتگو های علمی ، نماز جماعت و … شرکت کردند.
مرحله دوم این طرح با حضور …