رئیس جهانی کاراته به ایران می آید/ برگزاری جام ستارگان در رشت رئیس جهانی کاراته به ایران می آید/ برگزاری جام ستارگان در رشت

رئیس جهانی کاراته به ایران می آید/ برگزاری جام ستارگان در رشت

با پیشنهاد ایران و موافقت رئیس فدراسیون جهانی کاراته، مبارزات بهترین های کاراته جهان تحت عنوان جام ستارگان به میزبانی ایران در رشت برگزار می شود.
82758728_93304494eedbd

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار مهر ، رئیس فدراسیون کاراته کشورمان که به همراه تیم ملی راهی امارات شده، در فاصله یک روز به آغاز مرحله سوم از رقابتهای لیگ جهانی کاراته، موسوم به کاراته وان، با «آنتونیو اسپینوزا» دیدار و گفتگو کرد.
این جلسه که «ناگورا» دبیرکل، «ناصر الرازوقی» نایب رییس و «بشیر شریف» عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی حضور داشتند، فرجی تلاشهای فدراسیون جهانی و در راس آنها «اسپینوز» را برای ورود کاراته به بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو ستود و ابراز امیدواری کرد شرایط به گونه ای پیش برود تا با توجه به گستردگی این رشته رزمی و ظرفیت و پتانسیل بی نظیری که کاراته در جهان دارد، در المپیک های بعدی نیز یکی از رشته های حاضر در این آوردگاه مهم باشد.
رییس فدراسیون کاراته ایران تصریح کرد: با ورود کاراته به المپیک، بدون شک کشورهای زیادی برای این رشته سرمایه گذاری خواهند کرد که در نهایت به سود تشکیلات فدراسیون جهانی است. ما به عنوان یکی از قدرت های برتر کاراته جهان این انتظار را داریم که فدراسیون جهانی کاراته، حمایت بیشتری را از ما داشته باشد.
محمدصادق فرجی ضمن دعوت رسمی از رییس فدراسیون جهانی کاراته برایحضور در جام ارومیه که مردادماه سالجاری برگزارمی شود، تصریح کرد: ما امسال علاوه بر جام ارومیه، برگزاری جام ستارگان در رشت را هم مدنظر داریم که در سه وزن المپیکی کومیته و در بخش کاتا انجام خواهد شد و برنامه ریزی مان طوری خواهد بود که برترین های کاراته جهان در این رقابت ها حضور پیدا کنند.
وی اینطور ادامه داد: فدراسیون کاراته علاقه مند است تا کمپ های تمرینی بین المللی را با حضور کاراته کاهای مختلف جهان در ایران برگزار کند و انتظار داریم تا …