رئیس مجلس شورای اسلامی، ۲۲ آذر به رشت سفر می کند به دعوت مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان؛

رئیس مجلس شورای اسلامی، ۲۲ آذر به رشت سفر می کند

رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان از سفر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به دعوت مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان و پژوهشکده گیلانشناسی به رشت خبر داد.

d2vC16d9q9fM

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایکنا، سروش اکبرزاده، رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان از سفر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به دعوت مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان و پژوهشکده گیلانشناسی به رشت خبر داد.
رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی، به منظورتکریم مقام شامخ شهید میرزا کوچک جنگلی،۲۲ آذر به رشت سفر می کند.
وی با بیان اینکه علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ۲۲ آذر ماه سخنران همایش پاسداشت نهضت جنگل است، ادامه داد: هرساله مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان با همکاری سایر نهادهای فرهنگی استان از شخصیت های تراز اول کشوری دعوت نموده تا در همایش های علمی و بزرگداشت نهضت جنگل شرکت نمایند.
رئیس مجمع اسلامی فرهنگیان افزود: پیش از این نیز، حجت الاسلام یونسی مشاور رئیس جمهور، جنتی وزیراسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور در همایش بازشناسی نهضت جنگل در سال های ۹۳ و ۹۴ و همایش نقش کسما در نهضت جنگل در سال ۹۵ به رشت سفر کردند.
اکبرزاده یادآور شد: میرزا کوچک جنگلی، سمبل مقاومت ما گیلانیان در مقابل استعمار و استبداد است و در همین راستا نخستین تور تاریخی جنبش جنگل نیز در دهم آذرماه امسال به همت مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان دپ برگزار و در رسانه ملی نیز منعکس شد.
اکبرزاده خاطرنشان کرد: پاسداشت و تکریم نهضت جنگل و میرزا کوچکخان تاکید بر یکی از مولفه های اصلی هویت گیلانیان و اصولا هر فرد ایرانی است و زوایای تاریک و پر اهمیت این حادثه منحصر بفرد تاریخی و تشکیل نظام جمهوری در اشل مینیاتوری برای اول بار در تاریخ آسیا باعث می شود به تکرار از این امر سخن گفته شود و در باره آن پژوهش به عمل آید.