رئیس هیئت ورزش‌های رزمی گیلان خبرداد: راه اندازی سامانه ثبت ورزشکاران در گیلان

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی گیلان خبرداد: راه اندازی سامانه ثبت ورزشکاران در گیلان

به گزارش رشت۲۰، مجمع عادی سالیانه هیئت ورزش‌های رزمی گیلان با حضور دکتر شادنیا دبیرکل فدراسیون ورزش‌های رزمی ایران، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان گیلان، مسئولان هیئت ورزش‌های رزمی گیلان و جمعی از اعضای مجمع در سالن اداره کل ورزش و جوانان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش‌های رزمی گیلان؛ معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان گیلان در جلسه مجمع سالیانه هیئت ورزش‌های رزمی گیلان گفت: با توجه به رشته‌ها و سبک‌های زیادی که زیر نظر هیئت‌های ورزشی فعالیت دارند، ورزش‌های رزمی مورد توجه ویژه نوجوانان و جوانان است.

دکتر صادقی اظهار داشت: باید شرایط را فراهم کنیم تا تعداد بیشتری از نوجوانان و جوانان جذب رشته‌های ورزش‌های رزمی شوند.

وی همچنین به فعالیت این هیئت نیز در گیلان اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه روند رو به رشد ورزش‌های رزمی گیلان مطلوب است و همچنین این هیئت یکی از هیئت‌های موفق در این استان بشمار می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به کثرت سبک‌ها و رشته‌های مختلف، مدیریت در این هیئت مشکل است اما هیئت ورزش‌های رزمی گیلان موفق بوده و طبق برنامه‌های ارائه شده، عملکرد خوبی داشته و در شش ماه دوم سال جاری نیز برنامه‌های خوبی را از سوی این هیئت شاهد خواهیم بود.

رئیس هیئت ورزش‌های رزمی استان گیلان نیز در این مجمع گفت: طی سال گذشته ورزشکاران این هیئت موفق به کسب ۴۷۸ مدال شدند که از این تعداد، شش مدال جهانی، ۹ مدال آسیایی، ۲۶ مدال بین‌المللی و سایر مدال‌ها نیز در مسابقات قهرمانی کشور کسب شده است.

مرتضی حسن‌زاده افزود: همچنین طی سال گذشته ۱۱۱ رویداد ورزشی توسط این هیئت انجام شده که ۸۳ رویداد مربوط به بخش آقایان و ۲۸ مورد مربوط به بخش بانوان بود و ۳۸ اعزام نیز به مسابقات قهرمانی کشور در سبک‌های مختلف داشتیم.

وی اظهار کرد: همچنین طی سال گذشته در ۲ مسابقه جهانی و ۲ مسابقه آسیایی شرکت کردیم و میزبانی هشت دوره مسابقات کشوری را در استان گیلان بر عهده داشته و ۲ اردوی تیم ملی نیز در گیلان برگزار شد.

وی به راه‌اندازی سامانه ثبت ورزشکاران در گیلان اشاره و تصریح کرد: بیش از چهار هزار ورزشکار سازمان یافته در این هیئت فعالیت دارند که به طور حتم تعداد ورزشکاران بیش از این عدد است و همچنین تاکنون ۲۳۸ مربی فعال در این سامانه ثبت شده که این رقم نیز باید حداقل ۲ برابر افزایش یابد.