راخوی رأی اعتماد نگرفت/ سانچز، نخست‌وزیر جدید اسپانیا پارلمان اسپانیا در جلسه اخیر خود به نخست‌وزیر فعلی رأی اعتماد نداد تا بدین ترتیب پدرو سانچز سوسیالیست بتواند جایگزین ماریانو راخوی شود.

راخوی رأی اعتماد نگرفت/ سانچز، نخست‌وزیر جدید اسپانیا

به گزارش رشت۲۰، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ۱۸۰ قانون‌گذار پارلمان اسپانیا به ماریانو راخوی، نخست‌وزیر این کشور رأی اعتماد ندادند تا این چهره سیاسی ۶۳ ساله از سمت خود برکنار شود.

از سال ۱۹۷۷ به این سو این نخستین باری است که یک نخست‌وزیر اسپانیا به جلسه پارلمان می‌رود و نمی‌تواند رأی اعتماد مجدد بگیرد.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، اقدام برای برگزاری جلسه رأی اعتماد علیه راخوی از سوی جناح مخالف سوسیالیست استارت خورده بود که با رأی عدم اعتماد پارلمان به نخست‌وزیر فعلی، پدرو سانچز، رهبر حزب اپوزیسیون سوسیالیست به عنوان جایگزین او آغاز به کار خواهد کرد.

راخوی پیش از این رأی‌گیری در پارلمان گفت: خدمت به عنوان نخست‌وزیر اسپانیا مایه افتخار من بوده است. مفتخرم که اسپانیا اکنون در مقایسه با زمان آغاز به کار من شرایط بهتری دارد. امیدوارم جایگزین من بتواند همین جمله را در پایان دوره خود بگوید.

وی خاطرنشان کرد: از مردم اسپانیا به خاطر حمایت و درکشان سپاسگزاری می‌کنم.

در همین حال، سانچز نیز در آستانه برگزاری این رأی‌گیری اظهار کرد: ما فصلی جدید در تاریخ دموکراسی کشورمان را رقم خواهیم زد.