راهیابی ۹ نفر به فینال مسابقات قرائت قرآن در زیباکنار مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد

راهیابی ۹ نفر به فینال مسابقات قرائت قرآن در زیباکنار

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از راهیابی ۹ نفر به فینال مسابقات قرائت قرآن در زیباکنار خبر داد.
13950729000110 PhotoA - راهیابی 9 نفر به فینال مسابقات قرائت قرآن در زیباکنار

به گزارش خبر فوری رشت، حجت‌الاسلام ولی عادلی امروز در حاشیه برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در زیباکنار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به راهیابی ۹ نفر از قاریان قرآنی به فینال مسابقات قرائت، اظهار کرد: حسین رفیعی از گیلان جزو قاریان راه یافته به مرحله فینال این دوره از مسابقات است.

وی افزود: حامد علیزاده از خراسان رضوی، سعید پرویزی از تهران، سید مصطفی حسینی از قزوین، محمد حسن موحدی از تهران، حسین رفیعی از گیلان، محمد جماله از بوشهر، وحید نظریان از کرمانشاه، امیر لعل اول از خراسان رضوی و کاظم آذرپیرا از خوزستان موفق به راهیابی به فینال این دوره از مسابقات شدند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه فینال مسابقات قرائت قرآن عصر امروز در زیباکنار برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مسابقات قرآن کریم برادران امشب به اتمام می‌رسد و از فردا شاهد آغاز مسابقات قرآن کریم در بخش خواهران هستیم.

وی با بیان اینکه مسابقات سراسری قرآن برای نخستین بار در تمام رشته‌های قرآنی با هم برگزار می‌شود، گفت: حضور فرهیختگان قرآنی در تمام رشته‌ها بر جذابیت این مسابقات افزوده است.

عادلی برگزاری مسابقات قرآنی در حوزه خواهران را به غیر از رشته اذان در معارف، قرائت، حفظ، ترتیل و… عنوان کرد و یادآور شد: خواهران از دوم آبان ماه جاری در این رشته‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی منشأ خیر و برکت در گیلان است، تصریح کرد: بیش از یک‌هزار چهره‌های قرآنی در این مسابقات حضور دارند که از ویژگی‌های خاص مسابقات است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با ابراز خرسندی از میزبانی این استان در مسابقات سراسری قرآن کریم، متذکر شد: امیدواریم بتوانیم از این فضای معنوی بیشترین استفاده و بهره‌مندی را داشته باشیم.