راه‌اندازی مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ در بهزیستی گیلان معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی گیلان خبر داد

راه‌اندازی مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ در بهزیستی گیلان

معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی گیلان گفت: مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ بهزیستی گیلان با شعار «در لحظات دشوار زندگی در کنار شما هستیم» آماده ارائه خدمات رایگان به شهروندان است.

13950811000377 PhotoA - راه‌اندازی مرکز صدای مشاور 1480 در بهزیستی گیلان

به گزارش خبر فوری رشت فرحناز نوبخت‌راد پیش از ظهر امروز در نشست بهزیستی گیلان با اشاره به راه‌اندازی مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ با شعار «در لحظات دشوار زندگی در کنار شما هستیم» اظهار کرد: این مرکز به صورت رایگان آماده ارائه خدمت به شهروندان است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی از آغاز سال ۱۳۷۱ عرضه خدمات مشاوره تلفنی را با عنوان صدای مشاور آغاز کرده است، افزود: افزایش جمعیت، توسعه تکنولوژی و وجود پیچیدگی‌های جامعه صنعتی منجر به افزایش مشکلات روحی و روانی و تناقضات گسترده در زندگی خانوادگی شده و بر این اساس لزوم نهادینه کردن فرهنگ مشاوره و نیز مشاوره تلفنی مورد تاکید قرار گرفته است.

معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی گیلان مهم‌ترین اهداف مشاوره تلفنی «۱۴۸۰» را ارتقای سطح سلامت روان جامعه، دسترسی سریع به خدمات مشاوره و روانشناختی از طریق تلفن در هر نقطه از کشور دانست.

وی ادامه داد: رایگان بودن خدمات تلفنی، ارائه خدمات تخصصی و فوری، مطرح کردن مسائل و مشکلات بدون شناخته شدن افراد و صرفه‌جویی در زمان رفت و آمد از دیگر اهداف مشاوره تلفنی مذکور است.

نوبخت‌راد تصریح کرد:  شهروندان می‌توانند در زمینه مشاوره قبل از ازدواج، مشکلات خانوادگی، کسب مهارت‌های زندگی، برقراری ارتباط زناشویی، مقابله با استرس و مشاوره تحصیلی و تربیتی و مشکلات فردی و میان‌فردی با خط ۱۴۸۰ به صورت رایگان تماس بگیرند.

معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی گیلان از برقراری ۵ هزار و ۹۷ تماس با خط تلفن ۱۴۸۰ در نیمه نخست سال جاری خبر داد و یادآور شد: بیشترین موضوعات تماس گیرندگان با عنوان مشکلات ارتباطی با همسر و عدم تفاهم، اعتیاد و مشکلات تربیتی کودک بوده است.

به گفته وی، مرکز صدای مشاور «۱۴۸۰» با استفاده از مشاوران مجرب همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ و روزهای جمعه تا ساعت ۱۶ عصر به صورت رایگان پاسخگوی پرسش‌های شهروندان گیلانی در زمینه‌های مختلف است.

نوبخت‌راد خاطرنشان کرد: ۶ نفر از مشاوران کارشناسی ارشد روان‌شناسی عمومی، تربیتی و بالینی در خط تلفن ۱۴۸۰ خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.