راه آهن قزوین – رشت در مراحل پایانی

راه آهن قزوین – رشت در مراحل پایانی

مدیر کل روسازی راه آهن شرکت ساخت معتقد است: در صورت رسیدن منابع اعتباری لازم می توان انتظار داشت راه آهن قزوین – رشت در سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.
76488791 84598158befff 168x300 - راه آهن قزوین - رشت در مراحل پایانی


محمدرضا احمدی، با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به محدودیت های منابع مالی شرکت ساخت در طول سال های گذشته بعضی از طرح ها به عنوان اولویت های عمرانی کشور در نظر گرفته شده اند تا تامین منابع مالی و پیگیری اجرای آنها به عنوان اولویت رسمی انجام شود.
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، به گفته وی، رساندن راه آهن به استان گیلان نیز به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های مطرح شده در عرصه ریلی کشور پیگیری شده و خوشبختانه گام های مثبتی در راستای آن برداشته شده است.
مدیر کل روسازی راه آهن شرکت ساخت با بیان این که بخش زیادی از زیرسازی پروژه قزوین – رشت به پایان رسیده، تصریح کرد: در صورتی که منابع مالی لازم تامین شود می توان انتظار داشت طبق برنامه ریزی این خط ریلی در سال آینده به بهره برداری لازم برسد.
احمدی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات برای تامین مالی قطعات باقی مانده این مسیر ریلی به مرحله نهایی رسیده، گفت: برای راه آهن رشت تا آستارا پیشنهادهای خارجی مطرح بوده و سرمایه گذاران نیز برای آن اعلام آمادگی کردند، هنوز کار اجرایی در این حوزه به طور رسمی آغاز نشده، اما مذاکرات برای نهایی شدن گام های اصلی ادامه دارد.