راه اندازی دفتر صدور روادید عراق برای زائران در رشت

راه اندازی دفتر صدور روادید عراق برای زائران در رشت

با راه اندازی این دفتر نمایندگی صدور روادید زائران گیلانی کربلای معلی زودتر و راحت تر انجام می شود

437511 428 1024x576 - راه اندازی دفتر صدور روادید عراق برای زائران در رشت

دفتر صدور روادید عراق برای زائران اربعین حسینی امروز در رشت راه اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استاندار گیلان صبح امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با راه اندازی این دفتر نمایندگی صدور روادید زائران گیلانی کربلای معلی زودتر و راحت تر انجام می شود.
محمد علی نجفی با بیان اینکه در این دفتر برای زائران استان های قزوین و زنجان هم روادید صادر می شود افزود: تمهیدات لازم برای استقرار امکانات و تجهیزات مورد نیاز نظر انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ گیلانی در سامانه‌ سماح سازمان حج و زیارت برای سفر به عتبات عالیات نام نویسی کرده اند خاطر نشان کرد: برای دریافت روادید نیازی به حضور شهروندان در دفتر نمایندگی صدور روادید عراق نیست و این ‌کار از طریق دفاتر حج و زیارت انجام می‌شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه زائران اربعین حسینی بدون داشتن روادید نمی‌توانند به عراق سفر کنند گفت: ثبت نام زائران در سامانه سماح سازمان حج و زیارت تا ۲۴ آبان ادامه دارد.
محمد علی نجفی همچنین با ابراز خرسندی از برقراری پرواز رشت – نجف بعد از ۵ سال وقفه گفت: درصورت استقبال گیلانیان تعداد این پروازها افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۰ هزار زائر گیلانی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شوند افزود: امسال دولت با همکاری نهادهای مختلف زیر ساخت‌های بهتری برای سفر زائران فراهم کرده است.
وی برقراری نظم و امنیت در مسیرعزاداری اربعین حسینی بسیار مهم دانست و گفت: برپایی این مراسم از بعد مذهبی، سیاسی و بین المللی حائز اهمیت است و باید به بهترین شکل مدیریت شود.