راه هایی که باز بودند و برق هایی که قطع ماند/ توزیع برق گیلان در خواب زمستانی

راه هایی که باز بودند و برق هایی که قطع ماند/ توزیع برق گیلان در خواب زمستانی

به گزارش رشت۲۰ ،با آغاز بارش برف در شهر رشت و استان گیلان، مردم شاهد قطع مجدد برق شدند. مردم گیلان در این سال ها با شنیدن نام جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان یاد قطعی برق می افتند.

قطع برق در گیلان سابقه ای طولانی دارد. مردم عادت کرده اند که با هر بارش برف و یا گرمای تابستان با بی برقی دست و پنجه نرم کنند. اما اینبار ماجرا کمی متفاوت بود. اینبار بهانه قطعی برق عدم باز بودن راه های ارتباطی عنوان شد! چیزی که به نظر می رسید چندان شباهتی به واقعیت نداشته باشد.

شهرداری رشت توانست طی کمتر از ۱۲ ساعت تمامی معابر اصلی طی ۳۶ ساعت تمامی معابر اصلی درجه دو و تمامی معابر فرعی درجه یک را بازگشایی کند و معابر فرعی درجه دو نیز پس از نهایتاً ۴۸ ساعت بازگشایی شد. اما در این میان بسیاری از شهروندان که از بوق اشغالی شرکت توزیع نیروی برق گیلان به ستوه آمده بودند، پس از بارها و بارها تماس با پاسخ “به دلیل بسته بودن راه های ارتباطی نمی توانیم اکیپ اعزام کنیم” روبرو می شدند!

عجیب تر آنکه بوق اشغال شماره فوریت های برق کار را برای آتش نشانی و ۱۳۷ شهرداری رشت نیز سخت تر کرده بود. شهروندانی که از پاسخ توزیع نیروی برق محروم می ماندند به آتش نشانی و ۱۳۷ متوسل می شدند. به گونهه ای که یک اختلال جدی در کار آتش نشانی و ۱۳۷ به وجود امده بود.

حال در این میان تصاویر زیادی از قطع برق، پارگی سیم و کابل و شکستگی تیر چراغ برق وجود دارد که راه های منتهی به محل آن باز بوده اما اکیپ های توزیع نیروی برق گیلان از حضور در آن محل ها خودداری کرده بودند. تصاویری که بخشی کوچک از آنها را می توان در ادامه مشاهده کرد.