رتبه نخست اهدای خون آستارایی ها در محرم افزایش 23 درصدی اهدا کنندگان در تاسوعا و عاشورا

رتبه نخست اهدای خون آستارایی ها در محرم

مسئول پایگاه انتقال خون بندر مرزی آستارا گفت: شهروندان این شهرستان در دهه نخست محرم ۴۲۵ واحد خون اهدا کردند.
71868t - رتبه نخست اهدای خون آستارایی ها در محرم

عبدالله کریم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، اظهار کرد: همزمان با آغاز ماه محرم، مردم مومن و ولایتمدار بندر مرزی آستارا با حضور در تنها پایگاه انتقال خون شهرستان، خون خود را به بیماران نیازمندان اهدا کردند.

وی ادامه داد: شهروندان آستارا در دهه نخست محرم ۴۲۵ خون اهدا کردند که ۱۲۴ نفر برای نخستین بار و ۲۱۹ نفر به شکل مستمر و ۸۲ نفر با سابقه اهدای خون هستند.

کریم زاده در بخش دیگر سخنان خود به میزان خون اهدا شده در تاسوعا و عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفای وی اشاره کرد و توضیح داد: ۳۴۴ نفر از اهالی این شهرستان در این دو روز به پایگاه مراجعه کرده اند که از این تعداد، ۳۱۶ نفر موفق به اهدا شده اند.

وی بیشترین میزان خون اهدایی را گروه های A+  و O+ برشمرد و افزود: از این میزان خون اهدایی در تاسوعا و عاشورا، ۳۰۲ واحد توسط آقایان و ۱۴ واحد توسط خانم هابوده است.

وی با تأکید بر اینکه اهدای خون شهرستان در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: شهرستان آستارا پس از مرکز استان (رشت) در رتبه دوم و در میان شهرستان های استان گیلان در رتبه نخست اهدای خون قرار دارد.

مسئول پایگاه انتقال خون بندر مرزی آستارا در بخش پایانی سخنان خود از آمادگی پایگاه انتقال خون شهرستان در خون گیری از اهدا کنندگان در سایر ایام سال سخن گفت و خاطر نشان کرد: تاسوعا، عاشورا و اربعین سرور و سالار شهیدان از پر مراجعه ترین روزهای سال جهت اهدای خون می باشد.