ردپای آقازاده‌های ولایتی در کارخانه زباله‌سوز رشت پیدا شد!

ردپای آقازاده‌های ولایتی در کارخانه زباله‌سوز رشت پیدا شد!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، پس از انتشار ویدئویی منسوب به حضور فرزندان علی اکبر ولایتی در جشنی با عنوان «گرگ های وال استریت» حواشی بسیاری در خصوص این ماجرا به وجود آمد.

در شرح این ویدئو نوشته شده بود: این فیلم یک میهمانی شام اقتصادی است به نام همایش «گرگ وال استریت» که هفته‌ی گذشته در ترکیه انجام شده است. فرزندان ولایتی هم به عنوان مدیران موفق برج‌ساز حضور دارند. همان علی اکبر ولایتی که گفت مردم ایران مقاومت را از یمنی‌ها یاد بگیرند، به جای لباس لنگ بپوشند و نان خشک بخورند. (توییتر علی جعفری)

پس از آن مطالب مختلفی در خصوص فرزندان علی اکبر ولایتی و شرکت سیف بنا منتشر شد که از جمله آنان روزنامه جهان صنعت بود که در گزارشی نوشت: از برگزاری همایش «گرگ وال‌استریت» در ترکیه یک هفته می‌گذرد اما فیلم مربوط به ضیافت شام آن تازه مورد توجه قرار گرفته است. دو جوان ایرانی با اشاره به موفقیت‌هایشان در حوزه برج‌سازی مورد تشویق حاضران قرار می‌گیرند و انتشار ویدئوی آن به جای برانگیختن غرور ملی و خرسندی از این نمایش موفقیت، اعتماد عمومی را جریحه‌دار می‌کند. دلیلش نیز نام خانوادگی دو جوان یادشده است یعنی «ولایتی»‌ها. (لینک)

محمد و علی‌اصغر ولایتی که پدر بزرگوارشان از برجسته‌ترین سیاسیون و مسوولان نظام است؛ همان آقای ولایتی که به ما توصیه می‌کرد «از یمنی‌ها یاد بگیرید که چگونه در برابر تهدید و تحریم مقاومت می‌کنند. به جای لباس، لنگ می‌بندند و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دست‌شان است با پای پیاده و سعودی‌ها از دست اینها عاجز شده‌اند». همان آقای ولایتی که سال قبل وقتی پویش «فرزندت کجاست؟» راه افتاد تا انزجار افکار عمومی را از پدیده آقازادگی به رخ کشد، هیچ توضیحی درباره فرزندانش نداد.

علی‌اکبر ولایتی نگفت اما ماه که پشت ابر نمی‌ماند. همان وقت هم منتقدان پدیده آقازادگی از توجه به آقایان محمد و علی‌اصغر غافل نماندند بنابراین گفته شد که این دو برادر مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره شرکت «سیف بنا» هستند؛ شرکتی که در سال ۱۳۸۵ با سرمایه سه میلیارد تومان به ثبت رسید و حدود ۱۴۰۰ نفر پرسنل دارد. این شرکت تا کنون پروژه‌های بزرگی از جمله «پروژه ۲۰۴ واحدی جاسک، مجتمع اداری تجاری فرجام، مجتمع اداری در ترکمنستان، مجتمع مسکونی یاسمن الهیه، شرکت مسکونی شقایق ساری، مجتمع مسکونی کوثر الهیه و…» را اجرا کرده است.ناگفته نماند که همزمان با پویش «فرزندت کجاست» و انتشار اطلاعات یادشده در فضای مجازی، نام این دو برادر از سایت شرکت سیف بنا پاک شد اما از آنجا که قریب دو سال از آن زمان گذشته و به نوعی آب‌ها از آسیاب افتاده است، نام آنان دوباره در سایت درج و البته تاریخ همکاری آنان ۲۰/۰۱/۹۹ ذکر شده است.آقایان ولایتی در همایش هفته قبل گرگ‌های وال‌استریت نیز به نمایندگی از گروه سیف بنا حضور داشته و به ساخت بیش از ۱۶۰۰ واحد مسکونی در تهران نازیده‌اند. البته فعالیت «سیف بنا» محدود به ساخت‌وساز نیست و گویا شرکت‌های دیگری نیز زیرمجموعه آن بوده و در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و حتی فولاد فعالیت می‌کند.

حال اما شنیده ها حکایت از آن دارد که ساختمان کارخانه زباله سوز در رشت نیز توسط همان شرکت سیف بنا ساخته خواهد ش و اکنون پس از ماجراهای پرحاشیه جشن گرگ های وال استریت باید منتظر حواشی بعدی حضور این مجموعه در رشت نیز ماند.