رزمایش “الی بیت‌المقدس” در گیلان برگزار می‌شود جانشین فرمانده سپاه گیلان:

رزمایش “الی بیت‌المقدس” در گیلان برگزار می‌شود

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه الهام گرفتن از نهضت عاشورایی باعث تداوم و اقتدار انقلاب اسلامی شده است، گفت: رزمایش “الی بیت‌المقدس” در گیلان برگزار می‌شود.
829626 841 - رزمایش"الی بیت‌المقدس" در گیلان برگزار می‌شود
به گزارش خبر فوری رشت ، سردار مهدی کاظمی پور در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های سپاه قدس گیلان در رزمایش الی بیت المقدس در سالن شهدای صالحین سپاه استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه الهام گرفتن از نهضت عاشورایی باعث تداوم و اقتدار انقلاب اسلامی شده است، اظهار داشت: شهدای مدافع حرم باعث عزت مسلمین در خاورمیانه هستند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف تقویت جنبه رزمی بسیج و به‌منظور مقابله با تهدیدات بیرونی و جدید استکبار جهانی و جهت پاسخگویی به تهدیدات دشمنان اسلام، برنامه‌های دفاع از کوی و برزن، امنیت پایدار و مردم‌یاری، همه ساله اقدام به برگزاری رزمایش “الی بیت المقدس” می‌کند.

سردار کاظمی پور خاطرنشان کرد: پشتیبانی از سایر نیروهای سپاه در قالب گردان‌های امام حسین(ع) در بعد دفاعی و تاسیس گردان‌های امنیتی در قالب گردان عالی امام علی(ع) و آمادگی جهت مردم‌یاری نیز از دیگر اقدامات رزمایش “الی بیت المقدس” است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اهداف رزمایش “الی بیت المقدس” با ۶ هدف برنامه‌ریزی شده است، افزود: نخستین هدف رزمایش” الی بیت المقدس” با توجه به اهداف جدید و آموزش‌ها برای فرماندهان گردان‌ها تا رده دسته و به منظور تست و ارزیابی آموزش‌ها است.

سردار کاظمی پور با بیان اینکه اجرای تمرینات یگانی دفاع از کوی و برزن و مقابله با ناآرامی‌های داخلی از اهداف رزمایش “الی بیت المقدس” است، گفت: ارتقاء و سنجش سطح آمادگی جسمانی نیروهای بسیجی و تمرین پدافند غیرعامل عمومی و امداد و نجات از دیگر اهداف این رزمایش است.

وی با تاکید بر اینکه تمرین عملی، پشتیبانی گردان‌های امام حسین(ع) و امام علی(ع) و ارزیابی تمرین مهارت‌های تیراندازی نیز از جمله اهداف رزمایش “الی بیت المقدس” است، افزود: رزمایش “الی بیت‌المقدس” در قالب ۱۰۰ گردان از جمله کوثر و بیت‌المقدس و در دو هفته در گیلان برگزار می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه رزمایش مذکور ۶ و ۷ آبان ماه ۹۵ در شهرستان‌های آستارا، رضوانشهر، صومعه‌سرا، شفت، رودبار، املش، لاهیجان و ماسال برگزار می‌شود، افزود: در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان ماه ۹۵، این رزمایش در رشت، انزلی، آستانه اشرفیه، تالش، سیاهکل، لنگرود، فومن و رودسر برگزار می‌شود.

جانشین قرارگاه امام هادی(ع) با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند ” آمادگی سپاه با توجه به خصومت استکبار جهانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس برای مقابله با اهداف انقلاب اسلامی لازم است” گفت: ۳۰ هزار نفر بسیجی، نیروهای اجرایی و پشتیبانی در رزمایش “الی بیت‌المقدس” گیلان همکاری می‌کنند.