رسانه‌ها وضعیت معیشت و اقتصاد مردم را از مسئولان مطالبه کنند رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان:

رسانه‌ها وضعیت معیشت و اقتصاد مردم را از مسئولان مطالبه کنند

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها باید وضعیت معیشت و اقتصاد مردم را از مسئولان مطالبه کنند گفت: نقد باید سازنده و به دور تخریب باشد و این فضای مطالبه گری از مسئولان باید در جامعه باشد.

به گزارش رشت۲۰ ، محسن جعفری امشب در جمع مردم خمام در مسجد جامع این شهر با بیان اینکه خبرنگاران زبان گویا و چشم بینا و گوش شنوای نردم و منعکس‌کننده اخبار در فضاهای مختلف هستند اظهار کرد: خبرنگاران قشر زحمت کشی هستند که قدرت تأثیرگذاری بالایی در تحولات جامعه از طریق انتشار اخبار داخلی و خارجی دارند.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید گفتمان رقابتی را در سطح دستگاه‌های اجرایی ایجاد کنند افزود: خبرنگار باید فضای جامعه را به سمت پویایی، رشد و تعالی ببرد.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به جریان سازی رسانه‌ای گفت: امروز دغدغه مردم درزمینهٔ معیشت و اقتصاد، اشتغال و بهداشت و درمان است و دشمن نیز روی همین نقطه پافشاری می‌کند و در حال واردکردن فشار به کشور است.

 

جعفری با بیان اینکه دشمن در تلاش بوده تا نارضایتی اقتصادی مردم را به آشوب تبدیل کند تصریح کرد: در ۴۰ سال انقلاب فتنه‌های مختلفی در کشور ایجاد شد و فتنه سال گذشته یک امتحان بود تا دشمن سطح قدرت و توان امنیتی و هوشیاری مردم و توان اجرای مأموریت فتنه توسط نیروهای خودشان را محک بزند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز جنگ اقتصادی در کشور به وجود آمده است بیان کرد: سکه و ارزی که از کشور در حال خروج است باید توسط مسئولان مربوط بررسی شود.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا ایران را ازنظر هسته‌ای خلع سلاح کند خاطرنشان کرد: کانال‌های تلگرامی معاند سلاح‌های گازی ساچمه‌ای رادارند تبلیغ می‌کنند تا از اعتراضات مردم به موضوعات اقتصادی سوءاستفاده کنند و جامعه را به اغتشاش و حمله مسلحانه بکشند.

 

جعفری با اشاره به اینکه جنس فتنه امروز با فتنه‌های گذشته فرق دارد افزود: دشمن برای هر مدل فتنه یک روش را انتخاب می‌کند و به دنبال ناامیدی مردم از نظام است تا نظام را ناکارآمد جلوه دهد.

 

وی با بیان اینکه دشمن با تمام امکانات در مقابل نظام قرارگرفته گفت: موضوع دو تابعیتی مسئولان باید موردبررسی قرار بگیرد و اینکه چرا باید مسئولان کشور دو تابعیتی باشند.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان تصریح کرد: شبکه‌های معاند و مخالف و سازمان منافقین در حالی اکنون دلشان برای مردم می‌سوزد که انگار یادشان رفته در دهه ۶۰ مردم را زنده‌زنده می‌سوزاندند، همین منافقانی که امروز دل می‌سوزانند روزی کودکان و نوزادان کشورمان را با جنایات فجیعی به قتل می‌رسانند.

 

جعفری با اشاره به اینکه دفاع از کشور ما با دفاع از کشور همسایه شروع شد گفت: ما در سوریه و عراق جنگیدیم تا جنگ به داخل کشورمان وارد نشود و شهدای مدافع حرم ما برای دفاع از وطن و ناموس خود به سوریه و عراق رفتند و درحالی‌که کمترین بودجه دفاعی را نسبت به کشورهای همسایه داریم لذا اکثر این جوانان و شهدای امروز ما دست‌کمی از شهدای دوران دفاع مقدس ندارند و امثال شهید بابک نوری و محسن حججی‌ها حتی دوران امام خمینی (ره) و ابتدای انقلاب را ندیده بودند اما با شجاعت و غیرت خود دشمن را به‌زانو درآوردند و هیمنه پوشالی آن را شکستند.

 

وی با اذعان به اینکه دشمن در حال فعالیت در حوزه عملیات روانی بر کشورمان است افزود: دشمن با پخش شایعات به دنبال ضربه زدن به جامعه ما است و رسانه‌های در این مواقع وظیفه سنگین جهت روشنگری دارند و مردم نباید فریب عملیات روانی دشمن را بخورند، کما اینکه عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای در کارخانه جعل حدیث معاویه هم وجود داشت اما مردم بصیر و هوشیار فریب نمی‌خوردند.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید وضعیت معیشت و اقتصاد مردم و برخورد با مفسدین اقتصادی را از مسئولان مطالبه کنند بیان کرد: نقد باید سازنده و به دور تخریب باشد و این فضای مطالبه گری باید در نهادینه شود.

 

جعفری با اشاره به اینکه تریبون‌ها باید مطالبات کارگران را به گوش مسئولان برساند گفت: چرا باید فرزندان مسئولان در کشورهای دیگر تابعیت داشته باشند و این مسئله را باید مسئولان پاسخگو باشند زیرا دو تابعیتی مسئولان در کشورهای دیگر با اصل نظام منافات دارد.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به تحرکات برخی رسانه‌های معاند و منافق علیه انقلاب و دستاوردهای آن افزود: برخی رسانه‌های مزدور و جیره‌خوار غربی به‌طور مهندسی‌شده به حواشی و اخبار دسته چندم می‌پردازند تا مردم از اصل جریان و فتنه‌گری دشمنان غافل شوند و با ادبیات به‌ظاهر زیبا سعی در فریب مردم‌دارند.

 

وی با بیان اینکه مردم باید صف خود را از صف ضدانقلاب جدا کنند افزود: مشکلات اقتصادی باهمت مسئولین قابل‌حل است و مردم ما نیز مردم خوب و بصیری هستند زیرا در تمامی صحنه‌ها حضور پیدا کردند و مسئولان باید قدر این مردم را بدانند تا با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و به کمک هم بتوانیم دشمنان نظام را شکست دهیم.