به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از رشت رویایی- رضا رسولی عضو شورای شهر رشت در جلسه شورای شهر رشت پیشنهاد نام‌گذاری میدان یا خیابانی به نام مهدی تقی‌زاده روزنامه‌نگار و پژوهشگر درگذشته رشتی ارایه کرد.

 

Untitled-1-620x310

او در ابتدا ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات گفت: در تاریخ نظام جمهوری اسلامی بار دیگر مردم به صحنه آمدند و با انتخاب مجدد دکتر روحانی به وفاداری خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مهر تایید زدند و بابت انتخاب مجددم ازسوی مردم رشت تشکر می‌کنم و امیدوارم شایسته این اعتماد باشم. همچنین خسته نباشید می‌گویم به همه اعضای شورای شهر که تلاش کردند رشت را به نقطه بهتری برسانند و در واقع این اتفاق افتاده است. اما در هیاهوی این همه اتفاق خوب که با حضور مردم در پای صندوق‌های رای افتاد متاسفانه اتفاقی افتاد تا کام جامعه پژوهشگر، فرهیخته و روشنفکر ما تلخ شود.

رسولی گفت: مهدی تقی‌زاده یکی از روزنامه‌نگاران، فعالین سیاسی و اجتماعی استان در میان این همه اتفاق خوب از بین ما پر کشید و امروز دیگر در میان ما نیست. برای کسانی که تقی‌زاده را می‌شناختند او ترکیبی از تلاش، روشنفکری و امید، همراه با آرامش و صبر بود و فقدانش برای دوستانش بسیار ناگوار است. امروز مهدی تقی‌زاده نماد همه کسانی است که به شرافت خود و رسالت روزنامه‌نگاری و پژوهشگری‌شان عمل کردند و با همه کاستی‌ها و مشکلاتی که داشتند جنگیدند و خود را از آلوده شدن به حواشی و مباحثی که در شان و شرافت قلم نیست حفظ کردند. بنده ضمن تسلیت به جامعه پژوهشگران و روزنامه‌نگاران پیشنهاد می‌کنم  چون در شهر رشت  معبر یا میدانی به نام  روزنامه‌نگاری نداریم برای پاسداشت حداقل نقش پررنگ و غیر‌قابل‌انکار این عزیزان میدانی به نام این روزنامه‌نگار در رشت نام‌گذاری شود.

او اضافه کرد: در حال تهیه نامه‌ای بابت نام‌گذاری معبر یا میدانی به نام این روزنامه‌نگار به نمابندگی از سوی کسانی هستم که در شهر رشت که دارای اولین روزنامه در کشور بود، تلاش کردند این شهر را ایستاده نگاه دارند و این پیشنهاد را به شورای شهر می‌کنم و امیدوارم با خرد جمعی شورا به نمایندگی از جامعه فرهیخته شورا به این اتفاق دست پیدا کنیم.

اشتراک این خبر در :

    دکمه اشتراک گذاری تلگرام
  •