رشت مجری طرح باشگاه کتاب خوانی است

رشت مجری طرح باشگاه کتاب خوانی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت بیان کرد: طرح باشگاه کتابخوانی در ۱۰ شهر برتر کتابخوان کشور در راستای انتخاب پایتخت کتاب انجام می شود و در همین راستا رشت یکی از شهرهای مجری این طرح است.

82326281 71208594 - رشت مجری طرح باشگاه کتاب خوانی است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا محمد حسن پور گفت: ،با اشاره به برگزاری «جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان» در رشت، گفت: این جشنواره با همکاری شبکه شهرهای دوستدار کتاب در ١٠ شهر نامزد پایتخت کتاب ایران برگزار می شود.
وی اظهار کرد: در زمان حاضر ۵۰ باشگاه کتابخوانی در راستای برگزاری جشنواره یاد شده در رشت تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه شهر رشت سال گذشته جزو ١٠ شهر برتر کتابخوان کشور بود افزود: طرح باشگاه کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای ترویج کتابخوانی در بین شهرهایی که بالاترین آمار کتابخوانی را داشته باشند، برگزار می شود و بعد از ارزیابی های انجام گرفته پایتخت کتاب انتخاب می شود.
حسن پور با بیان اینکه این باشگاه ها تحت نظر یک مربی آموزش دیده تشکیل می شود افزود:در همین راستا ، کارگاه آموزشی سه روزه مربیان برگزار و مربیان شیوه چگونگی مطالعه در کودک و نوجوان را آموزش دیدند .
وی ادامه داد: باشگاه های کتابخوانی در مدارس، مساجد و مراکز کانون پرورش فکری دایر شده است.
وی افزود: این باشگاه ها متشکل از ١٥ کودک و نوجوان است که زیر نظر یک معلم، مربی، کتابدار یا مروج کتاب فعالیت می کند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت افزود: برگزاری این طرح موجب تقویت کتابخانه های کوچک و ترویج کتابخوانی گروهی می شود؛ ضمن اینکه کودکان درباره کتاب های خوانده شده گفت و گو کرده و داوری می کنند.
حسن پورخاطرنشان کرد: این جشنواره با همکاری شبکه شهرهای دوستدار کتاب و حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس تفاهم نامه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری دستگاه های اجرایی و عمومی شهرها برگزار می شود.