رعایت قانون، تامین امنیت، صحت انتخابات و مشارکت حداکثری

رعایت قانون، تامین امنیت، صحت انتخابات و مشارکت حداکثری

استاندار گیلان رعایت مر قانون، تامین امنیت و آرامش، صحت انتخابات و مشارکت حداکثری را چهار اصل مهم درانتخابات سال ۹۶ عنوان کرد.
78090798 86717753eedbb 300x169 - رعایت قانون، تامین امنیت، صحت انتخابات و مشارکت حداکثری

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی روز یکشنبه در نخستین نشست ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه مردم در انتخابات مختلف پس از پیروزی انقلاب با مشارکت پرشور خود امیدشان به آینده نظام را نشان می دهند، گفت : هر چه انتخابات پرشورتر و با مشارکت حداکثری صورت پذیرد ، شرایط انتخاب اصلح بهتر فراهم می شود.
وی با بیان اینکه مجریان انتخابات در استان موظفند با همکاری دستگاه ها و نهادهای ذیربط شرایط مشارکت گسترده مردم را در انتخابات پنجمین دورهشوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری فراهم کنند، ادامه داد: اعضای ستاد انتخابات از امروز در کنار وظایف ذاتی که در سمت های خود برعهده دارند، موظفند وظایف محوله را با حساسیت بالا و به نحو احسن انجام دهند.
وی گفت : البته انجام وظایف انتخاباتی نباید رسالت های دیگر اعضای ستاد انتخابات در خدمات رسانی به مردم در وظایف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و اطلاع رسانی که دارند را کمرنگ کند.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه رئیس جمهوری به عنوان دومین مقام کشور اختیارات گسترده ای براساس قانون اساسی دارد، ادامه داد: اهمیت انتخاب ریاست جمهوری در بعد کلان ملی و انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در بعد محلی و منطقه ای، موجب حساسیت بالای انتخابات سال آینده است.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب رعایت مرقانون، امنیت و آرامش، صحت انتخابات و فراهم کردن زمینه های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیش رو حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه رئیس، دبیر ، مسئولان کمیته ها و اعضای ستاد انتخابات گیلان دارای سوابق و تجربه لازم در برگزاری انتخابات …