روحانی خبر داد افتتاح راه آهن قزوین ـ رشت در سال جاری

روحانی خبر داد افتتاح راه آهن قزوین ـ رشت در سال جاری

رئیس جمهور گفت: راه آهن قزوین ـ رشت مراحل نهایی را طی می کند و امسال افتتاح می شود.
79679197769-200x120

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حسن روحانی دقایقی پیش در بدو ورود به گیلان با اشاره به اهداف سفرش به این استان ضمن تبریک عیدنوروز و ماه رجب و میلاد باسعادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: هدف ما از این سفر دیدار با مردم دلاور گیلان و بررسی طرح ها و پروژه هایی است که در سفر قبلی به این استان وعده داده شده بود.
وی با بیان اینکه امروز ۱۷ طرح مورد بهره برداری قرار می گیرد، افزود: پنج طرح با حضور بنده افتتاح می شود و برای طرح های مذکور دو هزار و ۵۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و سه هزار و ۶۰۰ اشتغال ایجاد می شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال سال تولید و اشتغال است، تصریح کرد: امروز دو اسکله بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی که اهمیت خاصی دارد افتتاح می شود و در این اسکله ها کشتی های ۱۲۲ هزار تنی می توانند پهلو بگیرند و موجب ایجاد شرایط خاص رونق اقتصادی در گیلان و منطقه شود.
وی از پیگیری دو طرح مهم و ملی در گیلان خبر داد و گفت: امسال راه آهن قزوین ـ رشت که مراحل نهایی را طی می کند به بهره برداری می رسد.
وی ادام داد: راه آهن رشت ـ آستارا نیز که در سفر به روسیه درباره حق تزانزیتی صحبت شد ، انجام می شود که با اجرای این پروژه بندرعباس به مسکو وصل و بارهای شبه قاره هند از این طریق حمل می شود.
روحانی با تصریح بر اینکه در پروژه راه آهن رشت ـ آستارا با جمهوری آذربایجان مشترک هستیم، خاطرنشان کرد: به زودی این طرح آغاز به کار می کند و گیلان شاهد تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می شود.