روزی که ریش سفیدها هم پیمان شدند

روزی که ریش سفیدها هم پیمان شدند

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، بالاخره شورای شهر رشت پس از ۷ ماه و ۴ روز کش مکش با اتفاق آرا حسین علی قلی زاده را به عنوان شهردار انتخاب کردند. موضوعی که نشان از آن داشت که یازده عضو شورا خواسته یا ناخواسته حاضر شدند با همراهی یکدیگر شهردار رشت را انتخاب کنند تا حلقه مفقوده وحدت با کلید واژه وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ که احمد رمضانپور در نطق پیش از دستور خود به آن اشاره کرده بود در شورا پیدا شود.

ریش سفیدان شورا را قطعاً می توان همان کلید قفل ماجرای پر فراز و نشیب انتخاب شهردار دانست. ریش سفیدانی چون اسماعیل حاجی پور و احمد رمضانپور که ۷ ماه فشار، تهمت و ناسزا را به جان خریدند و پای حرفشان ایستادند. ریش سفیدی چون محمد حسن عاقل منش که اگرچه همگان می دانند رای اول و آخرش رضا ساغری بود، بازهم برای اتحاد شورانشینان گام برداشت.

حال اما باید به روزهای آینده امیدوار بود. امیدوار بود که قطار توسعه شهر رشت به حرکت خود با سرعتی بیشتر ادامه دهد و از کوه های صعب العبور مشکلات مالی عبور کند. شهر رشت امروز با مشکلات فراوانی روبرو است که تنها اتحاد می تواند گره گشای آن باشد.