روز پنجشنبه؛ افتتاح دو واحد صنعتی در رشت با حضور رئیس جمهور/ افتتاح طرح روستای بدون بیکار در روستای دهنه سر شیجان خمام با حضور وزیر کار

روز پنجشنبه؛ افتتاح دو واحد صنعتی در رشت با حضور رئیس جمهور/ افتتاح طرح روستای بدون بیکار در روستای دهنه سر شیجان خمام با حضور وزیر کار

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر،  واحدهای صنعتی آرین تخته و آرین مریم از گروه صنعتی آرین سعید که با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد مدار تولید شده بودند به بهره برداری رسید.

 

IMG_9563-768x512
مجتمع آرین تخته با تولید سالانه ۲۵۰ هزار مترمکعب فیبر خام و روکش، با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری، در مساحتی با ۱۵۰ هزار مترمربع و ۸۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا، برای ۳۵۰ نفر اشتغال زایی کرده است.
همچنین مجتمع آرین مریم با تولید ۲۰۰ هزار مترمکعب فیبرخام و روکش و ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، برای ۲۵۰ نفر اشتغال زایی کرده است.

همچنین همزمان با حضور رئیس جمهور در گیلان طرح روستای بدون بیکار در روستای دهنه سر شیجان خمام با حضور وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی به بهره برداری رسید.

این طرح با استفاده از ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید به مرحله اجرا درآمده که توانسته برای ۱۸۷نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند.
با اجرای طرح روستای بدون بیکار، روستاییان به تولید صنایع دستی و محصولاتی که توان عرضه مستقیم آن را دارند و با طبیعت منطقه سازگار است، اقدام می نمایند که این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، در رونق گردشگری حلال ، جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار تأثیرگذار است.
در روستای دهنه سر شیجان خمام با حمایت صندوق کارآفرینی امید ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و دستگاه های مختلف در بخش های گردشگری طرح های اقامتگاه بوم گردی، تالاب گردی، سایت پرنده نگاری، صنایع دستی، رستوران و غذاهای محلی، سایت سوارکاری، سایت بازی تراپ و پینت بال، سایت اطلاعات گردشگری برای ریشه کنی بیکاری به اجرا درآمده است.