رونمایی از خدمات هوشمندسازی منطقه آزاد انزلی رونمایی از خدمات هوشمندسازی منطقه آزاد انزلی

رونمایی از خدمات هوشمندسازی منطقه آزاد انزلی

رئیس جمهور صبح امروز به منظور افتتاح و آغاز چندین طرح استانی وارد رشت شد.

 

82760332_93306987bcfac
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایلنا، حجت الاسلام و المسلمینحسن روحانی که با استقبال نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، استاندار، نمایندگان مجلس و جمعی از مقامات ارشد محلی وارد استان گیلان شده بود به افتتاح پروژه های استانی و هوشمندسازی منطقه آزاد انزلی پرداخت.
هوشمندسازی منطقه آزاد انزلی در راستای استقرار دولت هوشمند با هدایت مرکز فاوا ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور و مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی یکی از دستاوردهای افتتاح شده ویژه دولت در ایام نوروز ۹۶ است.
سامانه شهر هوشمند منطقه آزاد انزلی، یک سامانه جامع برای یکپارچه سازی انواع خدمات هوشمند شهری است که این امکان را فراهم می سازد که انواع دارایی ها و خدمات شهری به صورت یکجا مدیریت و کنترل شود. این سامانه که برای اولین بار در کشور بر بستر شبکه ارتباطی ایرانسل در منطقه آزاد انزلی راه اندازی شده که از انواع فناوری های نوین به ویژه خدمات اینترنت اشیاء بهره می گیرد که در فاز اول خدماتی مانند مدیریت هوشمند پسماند، آبیاری هوشمند فضاهای سبز، مدیریت هوشمند روشنایی معابر، مدیریت هوشمند پارکینگ های شهری، اندازه گیری سطح آب مخازن و پایش کیفیت هوا و سرعت وزش باد را در این منطقه ارائه می دهد.
همچنین خدمت دیگری که در منطقه آزاد انزلی ارائه می شود، خدمات هوشمند شهروندی مبتنی بر راهکار جامع NFC بر بستر شبکه ایرانسل، مجموعه فراهم آورنده خدمات نوین NFC و مرکز گسترش فناوری اطلاعات به عنوان عاملیت چهارم دولت هوشمند است. این راهکار فضاى امن و قابل اطمینانى را براى …