رونمایی از یادمان شهدای انقلاب اسلامی در رشت

رونمایی از یادمان شهدای انقلاب اسلامی در رشت

مدیرکل بنیاد شهید گیلان از برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر با عنوان «نکوداشت شهدای دوران پیروزی انقلاب» در رشت خبر داد.
77423714 85822135adcfc 300x200 - رونمایی از یادمان شهدای انقلاب اسلامی در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا عبدالله پاکاری، در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه باید بتوانیم در ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی ابعاد گام برداریم، گفت: معرفی شهدا به عنوان قهرمانان افتخارآفرین ملی می  تواند در بخش ها و رویدادهای مختلف با نگاهی هنرمندانه و تاثیرگذار در راستای اهداف این فرهنگ مطرح شود. در این راستا بخش های فرهنگی بنیاد شهید باید با استفاده از ابزار هنر و همچنین نگاه مدرن و منطبق با نیاز جامعه در مناسبت های مختلف در جهت فعالیت های ترویجی با موضوع شهدا برنامه های لازم را داشته باشد.
پاکاری با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات بین المللیشطرنج جام خزر به میزبانی گیلان، عنوان کرد: با هماهنگی با مسئولان برگزاری این مسابقات و به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی این رقابت ها با عنوان «نکوداشت شهدای دوران پیروزی انقلاب» برگزار می شود و در برنامه های ویژ ه ای با حضور مسئولانارشد کشوری از خانواده های شهدای والامقام انقلاب استان گیلان تجلیل به عمل خواهد آمد.
وی خاطرنشان کرد: در افتتاحیه این مسابقات که با حضور نفراتی از ۱۷ کشور مختلف برگزار می شود، توسط بنیاد شهید استان از یادمان شهدا رونمایی خواهد شد و ورزشکاران به زبان های مختلف به شهدای والامقام ایران اسلامی ادای احترام خواهند کرد.پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر با عنوان «نکوداشت شهدای دوران پیروزی انقلاب» از یکم لغایت هشتم بهمن ماه امسال در مجموعه ورزشی یادگار امام(ره)شهر رشت برگزار خواهد شد.