رکورد قیمت جهانی طلا در تاریخ معاملات شکسته شد تحلیل روزانه کارشناس سکه و طلا از وضعیت بازار ارز و طلا؛

رکورد قیمت جهانی طلا در تاریخ معاملات شکسته شد

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از پارسینه؛ محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: امروز قیمت جهانی طلا با ۷۰ دلار افزایش به بالاترین حد خود در تاریخ یعنی هر اونس یک هزار و ۸۸۰ دلار رسید. قیمت هر اونس نقرهم در بازار امروز به ۲۳ دلار رسید. اما در بازار داخلی هم به رغم افزایش قیمت جهانی طلا، اما با توجه به کاهش نرخ ارز بهای سکه و طلا روند کاهش دارد.

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۹ میلیون ۵۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۲۶۰ تومان و نیم سکه هم باقیمت ۵ میلیون و ۱۲۰ تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

 

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۴ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با قیمت ۴ میلیون و ۳۷۹ تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت ۹۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

 

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۶۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۱۶۷ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

 

این فعال بازار طلای و جواهر کشور در پایان گفت: نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد هم ۲۱ هزار و ۸۳۰ تومان است.