ریزش شدید قیمت‌‌ها در بازار خودرو +جزئیات

ریزش شدید قیمت‌‌ها در بازار خودرو +جزئیات

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از رویداد۲۴، بررسی ها نشان می دهد قیمت محصولات ایران خودرو مانند انواع سمند، پژو ۴۰۵ ، پژو پارس، پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۶ ، رانا، دنا، رنو تندر و پیکاپ تقریبا ثابت مانده و فقط نرخ پژو پارس سال با یک  میلیون کاهش به ۲۰۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده ای  با  ۲ میلیون کاهش به ۲۶۷ میلیون، هایما اس۵ مدل ۹۸ با  ۱۰ میلیون کاهش به ۵۴۰ میلیون، هایما اس۷ توربو با  ۱۰ میلیون کاهش به ۶۶۰ میلیون تومان رسیده است.

%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88 5 - ریزش شدید قیمت‌‌ها در بازار خودرو +جزئیات

در میان محصولات سایپا نیز قیمت انواع پراید، تیبا، ساینا و کوییک، وانت  زامیاد ، آریو ، چانگان و کیا سراتو نسبت به پنجشنبه گذشته ثابت مانده است.

قیمت محصولات پارس خودرو نیز امروز در بازار تغییر مشهودی نسبت به آخرین روز کاری بازار در هفته قبل نداشته و نرخ انواع رنو، برلیانس، پیکاپ ثابت مانده و فقط رنو ساندرو اتوماتیک با ۲ میلیون کاهش به ۴۱۲ میلیون تومان رسیده است.

در میان برندهای ایرانی، محصولات کرمان موتور امروز شاهد کاهش قیمت در بازار بودند به طوری که جک J4 اتوماتیک با  ۵ میلیون کاهش به ۳۶۰ میلیون، جک S3 اتوماتیک با  ۵ میلیون کاهش به ۴۷۰ میلیون تومان، جک S5 اتوماتیک با  ۱۰ میلیون کاهش به ۶۳۵ میلیون تومان، هیوندای توسان با  ۵۰ میلیون کاهش به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ، هیوندای سانتافه با ۱۰۰  میلیون کاهش به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و هیوندای آزرا با ۵۰  میلیون تومان کاهش به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید.

این در حالی است که رکود سنگین و انجماد زمستانی بازار خودرو همچنان ادامه دارد و خریداران با تثبیت جایگاه خود در فاز انتظار و امید به ریزش شدید نرخ ‌ها در روزهای آینده به سر می برند و هیچ گونه معامله ای انجام نمی دهند.

نکته جالب توجه این روزهای بازار خودرو، عرضه خودروهای صفر کیلومتر مدل ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ است که مالکان آنها با هدف سود بیشتر در نتیجه افزایش قیمت ها در ماه‌های گذشته از عرضه آنها خودداری کرده بودند اما اکنون و با توجه به شکننده بودن قیمت ها، برای عرضه این گونه خودروها با یکدیگر مسابقه گذاشته اند و به نظر می رسد با توجه به عرضه بیش از نیاز بازار و تقاضا به زودی شاهد کاهش بیشتر قیمت ها در این بازار باشیم.