ریش‌سفیدان شورا کلید غروب آخرین شنبه داغ تیرماه!

ریش‌سفیدان شورا کلید غروب آخرین شنبه داغ تیرماه!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، غروب امروز در آخرین شنبه داغ تیرماه ۹۹ تکلیف کرسی شهرداری رشت با تصمیم اعضای شورای شهر رشت آغاز خواهد شد. چهارشنبه هفته گذشته بود که ۶ تن از اعضای شورا پس از طرح سؤال از شهردار و استماع پاسخ‌های ناصر حاج محمدی از توضیحات وی قانع نشدند تا شهردار رشت غروب امروز به‌پای میز استیضاح بیاید.

حالا اعضای شورا تعیین‌کننده این ماجرا خواهند بود و اگر ۸ نفر از ۱۱ عضو شورا رأی بر عزل حاج محمدی از کرسی شهرداری رشت بدهند تکلیف کار یکسره شده و می‌بایست سرپرست شهرداری رشت انتخاب و فرآیند انتخاب شهردار آغاز شود.

اکنون‌که ۸ ماه تا پایان سال، ۱۰ ماه تا انتخابات شوراها و احتمالاً ۱۱ ماه تا پایان دوره شورای پنجم باقی‌مانده است، اعضای شورا در آستانه تصمیمی چالش‌برانگیز قرار گرفته‌اند، تصمیمی که دو سمت دارد، یا پایان ادامه همکاری شورا با حاج محمدی به‌عنوان شهردار و یا پایان حضور وی در شهرداری رشت، تصمیمی که این بار بخش عمده‌ای از آن بر عهده سه ریش‌سفید شورای شهر رشت یعنی احمد رمضانپور نرگسی، محمد حسن عاقل منش و بخصوص اسماعیل حاجی پور به‌عنوان ریاست شورا و البته اصطلاحاً مسن‌ترین فرد در شورا خواهد بود.

ریش‌سفیدان شورا در این تصمیم می‌توانند مهم‌ترین اقدام را انجام داده و سرنوشت شهر را مشخص کنند. ماندن حاج محمدی یا رفتن او چیزی است که منتخبین مردم باید در خصوص آن تصمیم بگیرند، اما منتخبین مردم می‌بایست بدون توجه به حواشی و داستان‌پردازی‌ها کار خود را انجام دهند.

اعضای شورا امروز برای فردای شهر رشت تصمیم خواهند گرفت و باید امیدوار بود با تصمیمی صحیح آینده‌ای بهتر را برای شهر رشت بسازند.