زباله های اطراف تالاب استیل آستارا جمع آوری شد

زباله های اطراف تالاب استیل آستارا جمع آوری شد

دوستداران محیط زیست در آستارا با حرکتی فرهنگ ساز، زباله های اطراف تالاب استیل این شهرستان را جمع آوری کردند.

82300499 71157555 - زباله های اطراف تالاب استیل آستارا جمع آوری شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا عصر سه شنبه به گفت: در این حرکت فرهنگی جمعی از شهروندان، محیط بانان، دوستداران محیط زیست و عوامل شرکت امیران پاک ایرانیان مجری طرح تفکیک زباله از مبدا در آستارا حدود دو تن زباله را از اطراف تالاب استیل جمع آوری و به محل دفن زباله منتقل کردند.
محمدرضا روشنی افزود: زباله و نخاله مهم ترین عامل تهدید نظام طبیعی تالاب استیل آستارا محسوب می شود و به همین سبب مسافران و گردشگران شهرستان آستارا باید از ریختن هر گونه پسماند در حاشیه آن خودداری کنند.
وی اظهار کرد: استیل، یکی از سرمایه های طبیعی و خدادادی شهرستان آستارا است و همه باید در راستای صیانت از این منطقه کوشا باشیم و آن را به درستی برای نسل های آینده حفظ کنیم.
وی تاکید کرد: بهتر است با ریختن زباله در سطل های تعبیه شده در اطراف اینگونه مناطق طبیعی، نسبت به حفظ و صیانت از محیط سبز و زیبای خود تلاش کنیم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا با اشاره به اینکه استیل یکی از مناطق نمونه گردشگری استان گیلان نیز محسوب می شود، اضافه کرد: از رانندگان انتظار داریم تا از شستشوی ماشین ها و کامیون ها در کنار تالاب و ریختن روغن، نفت و گازوئیل به آب خودداری کنند.
روشنی اظهار کرد: جمع آوری زباله های اطراف تالاب توسط دوستداران محیط زیست می تواند قدم موثرفرهنگی در راستای حفاظت از تالاب استیل باشد.
در پایان کار جمع آوری زباله از محوطه استیل، تعدادی از دانش آموزان همیار محیط زیست شرکت کننده در این برنامه تجلیل شدند.
تالاب استیل با ۱۳۸ هکتار وسعت و با داشتن درختان توسکا در هفت کیلومتری جاده رشت به آستارا قرار دارد و یکی از مهم ترین قطب های گردشگری شهرستان آستارا محسوب می شود.