زلزله در «جیرنده» گیلان خسارتی نداشت/ زمین‌لرزه در استان‌ قزوین نیز احساس شد مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، با بیان اینکه زلزله جیرنده رودبار بدون خسارت بوده، گفت: زلزله امشب در جیرنده رودبار گرچه خسارتی نداشت، اما بزرگی زلزله به اندازه‌ای بود که لرزش زمین در استان‌های همسایه نیز احساس شد.

زلزله در «جیرنده» گیلان خسارتی نداشت/ زمین‌لرزه در استان‌ قزوین نیز احساس شد

به گزارش رشت۲۰-زلزله‌ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر در مرز استان‌های قزوین و گیلان در حوالی جیرنده از توابع شهرستان رودبار را لرزاند.

IMG 20190917 002221 - زلزله در «جیرنده» گیلان خسارتی نداشت/ زمین‌لرزه در استان‌ قزوین نیز احساس شد

این زلزله در طول جغرافیایی ۴۹.۸۸، عرض جغرافیایی ۳۶.۵ و در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است.

 

بنا بر گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در ۲۳ کیلومتری جیرنده در رودبار گیلان و همچنین ۲۳ کیلومتری محمودآباد نمونه در استان قزوین گزارش شده است.

 

فاصله کانون زلزله از رشت در حدفاصل ۹۰ کیلومتری بوده است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به زلزله دقایق پیش در جیرنده رودبار اظهار کرد: کانون زلزله جیرنده رودبار بوده اما خوشبختانه تاکنون هیچ خسارت مالی و جانی در پی آن به وجود نیامده است.

 

رضا اسلامی با اشاره به ترس و رعب به وجود آمده در پی زلزله امشب در جیرنده افزود: در پی زلزله امشب، مردم حوالی شهر جیرنده و رودبار دچار ترس و وحشت شده‌اند که همه آن‌ها را به خونسردی دعوت می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه استانهای همسایه گیلان نیز زلزله امشب جیرنده رودبار را احساس کرده‌اند، گفت: بزرگی زلزله امشب در جیرنده به اندازه‌ای بوده که استان مازندران و شهرهای غربی آن، استان البرز، قزوین و زنجان زلزله امشب جیرنده را تا حدودی احساس کرده‌اند.

زمین لرزه امشب گیلان، شهرستان‌های لوشان، رودبار، منجیل، رشت، آستانه‌اشرفیه، سیاهکل، لاهیجان و لنگرود، املش و اشکور را به لرزه در آورد.