زنگ زبان گیلکی در مدارس شهر رشت نواخته می شود/سازمان های فرهنگی در محتوای بنرها دقت بیشتری نمایند

زنگ زبان گیلکی در مدارس شهر رشت نواخته می شود/سازمان های فرهنگی در محتوای بنرها دقت بیشتری نمایند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه برگزاری کارگاه آموزشی حرکت مدرن با حضور دکتر جولی دبلیس موجب ناراحتی هایی شده است اظهار داشت: در برخی اظهارنظرها حضور مدرس رقص فرانسوی با فتنه ۸۸ مقایسه شده است

6c0c412394f2c9af0b55b0907fda4a1f L 300x150 - زنگ زبان گیلکی در مدارس شهر رشت نواخته می شود/سازمان های فرهنگی در محتوای بنرها دقت بیشتری نمایند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  پایگاه خبری رشت پرس موسوی روزان با اشاره به اینکه در چند روز اخیر برگزاری کارگاه آموزشی حرکت مدرن با حضور دکتر جولی دبلیس فضای شهر را ملتهب کرده و مسائل اصلی شهر را تحت الشعاع خود قرار می دهد افزود: وقایع روز رشت سال ۹۴ و گسترش آن در شبکه های مجازی در شأن مردم شهر نبود.

موسوی روزان با انتقاد از اینکه نباید اتفاقی کوچک را با بزرگترین اتفاقات کشور مقایسه کرده و برای آن حکم کلی صادر کرد تصریح کرد: آرامش جامعه بسیار مهم است و فضای فرهنگی جامعه با این اتفاقات تار می شود.

در ادامه این جلسه سید مهدی میر صالحی مدیر انجمن حمایت از زبان مادر«گیلان زاکان» با بیان اینکه ۲ اسفند روز پاسداشت زبان گیلکی می باشد خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی حفظ و احیای زبان مادری در کمیسیون فرهنگی شورا شد.

میرصالحی با اشاره به  اجرای برنامه هایی در روز بزرگداشت زبان گیلکی از تجلیل از ناشران و نویسندگان کتاب های گیلکی خبر داد.

مدیر انجمن حمایت از زبان مادر«گیلان زاکان» با بیان اینکه همایش گیلان زاکان در ۱۵ اسفد برگزار خواهد شد از نواخته شدن زنگ زبان گیلکی در مدارس شهر رشت خبر داد.

در پایان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تشکیل کارگروه زبان مادری را به‌صورت یک مصوبه پیشنهاد داد و شهرداری موظف است لایحه تشکیل کارگروه زبان مادری را به صحن شورا ارسال کند.

سازمان های مرتبط فرهنگی در محتوای بنرها دقت بیشتری نمایند

شیرزاد در ادامه با اشاره به اینکه سازمان های مرتبط فرهنگی در محتوای بنرها دقت بیشتری نمایند اظهار داشت: اینگونه ولنگاری های فرهنگی مورد قبول بنده و سایر اعضای شورای شهرنمی باشد.

وی با تاکید بر اینکه اجزه اجرای شبیخون را در شهر رشت نخواهیم داد و در مقابل آن خواهیم ایستاد گفت: در راستای انسجام ملی و وحدت ملی گام خواهیم برداشت.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی در ادامه با بیان اینکه زبان مادری هویت ما بوده و نباید به فراموشی سپرده شود بر تشکیل دبیرخانه دائمی حفظ و احیای زبان مادری تاکید کرد.