ساخت بزرگ ترین پل راه آهن کشور

ساخت بزرگ ترین پل راه آهن کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی از احداث بزرگترین پل راه آهن کشور به طول ۱۴۳۰ متر واقع در راه آهن قزوین- رشت خبر داد و گفت: این پروژه که از سوی مهندسان داخلی طراحی و اجرا شده تا پایان دی ماه به پایان می رسد.

images 2 - ساخت بزرگ ترین پل راه آهن کشور


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در بازدید از آزادراه قزوین-رشت ضمن اعلام این خبر افزود: ۸۶ کیلومتر با خطوط ایستگاهی این مسیر ریلگذاری شده است و ۶۰ کیلومتر دیگر آن آماده ریلگذاری است.
وی توسعه راه آهن در کشور را یکی از چهار اولویت مورد توجه در برنامه ششم توسعه دانست و گفت: این پروژه یکی از طرح های تعریف شده در برنامه های اقتصاد مقاومتی است و نقدینگی مورد نیاز آن از طریق اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی تامین شده است.
خادمی با تاکید بر بازتعریف مجدد برنامه های عملیاتی پروژه ها افزود: شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تمام امکانات لازم به منظور تسریع در روند اجرایی پروژه را فراهم کرده است و با همت و پشتکار پیمانکار و مشاوران و در صورت تامین منابع این خط آهن در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۶ به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در همین خصوص گفت: با توجه به فراهم بودن شرایط و تامین منابع به بهره برداری رسیدن پروژه مرهون همکاری و پشتکار پیمانکار و مشاور است و در همین راستا مقرر شد تا مشاور برنامه کاری پروژه را به زودی اعلام کند.
وی حمل و نقل ریلی را حافظ محیط زیست و کاهش دهنده آلودگی دانست و افزود: دغدغه امروز در توسعه حمل و نقل در دنیا حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است و با مهندسی مجدد و بازتعریف برنامه های عملیاتی توسعه حمل …