ساخت نیروگاه زباله‌سوز در لاکان رشت مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان خبر داد

ساخت نیروگاه زباله‌سوز در لاکان رشت

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان از آغاز مراحل ساخت نیروگاه زباله‌سوز در منطقه لاکان شهر رشت خبر داد.

13950727000864 PhotoA - ساخت نیروگاه زباله‌سوز در لاکان رشت

به گزارش خبر فوری رشت ،ساحره میرسیدی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دو برابر شدن ظرفیت کارخانه کمپوست رشت اطهار کرد: در مدت دو سال گذشته ظرفیت کارخانه کمپوست رشت به ۴۰۰ تن افزایش پیدا کرده است.

وی به مناقصه طرح افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست رشت تا پایان امسال اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های جدید ظرفیت کارخانه کمپوست رشت به ۸۰۰ تن افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه روزانه ۵۰۰ تن زباله در سراوان دفن می‌شود، تصریح کرد: افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست رشت و احداث کارخانه زباله‌سوز موجب کاهش قابل ملاحظه محل انباشت پسماند تر و تولید شیرابه در سایت دفن زباله سراوان می‌شود.

میرسیدی، احداث کارخانه زباله‌سوز را سبب کامل شدن چرخه جمع‌آوری پسماند و کاهش مشکلات مردم در سراوان خواند و بیان کرد: مبلغ ۱۱ میلیارد تومان برای ساخت نیروگاه زباله‌سور از طرف استانداری گیلان در منطقه لاکان رشت اختصاص داده شده و پس از اطمینان از رعایت آخرین استانداردهای زیست‌محیطی از طرف شرکت سازنده، عملیات اجرایی این طرح آغاز می‌شود.

به گفته وی، کارخانه زباله‌سوز رشت در زمینی به مساحت چهار هکتار با ظرفیت دریافت روزانه ۶۰۰ تن زباله ساخته می‌شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان به اجرای طرح بهسازی محل دفن زباله به منظور برطرف کردن مشکل منطقه سراوان در اواخر سال گذشته اشاره کرد و گفت: طرح مذکور شامل عملیات اصلاح ساختار شیب، اجرای پوشش با لایه نفوذپذیر، احداث سلول جدید مهندسی دفن به‌منظور ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی و شیرابه و همچنین هدایت شیرابه به انتهای لندفیل و محل احداث تصفیه‌خانه سایت سراوان است.

میرسیدی با اشاره به عملیات تسطیح، شن‌ریزی و سمپاشی سایت سراوان به صورت روزانه، خاطرنشان کرد: شهرداری رشت تا زمان بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا، عملیات مذکور را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: به منظور بی‌خطر کردن شیرابه زباله‌های سراوان تصفیه‌خانه‌ای با اعتبارات از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان و اعتبارات شهرداری رشت احداث می‌شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان به امحای ۵۰۰ تن زباله عفونی در سایت سروان رشت در مدت دو سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: اکنون زباله‌های عفونی وارد سایت مذکور نمی‌شود.

میرسیدی با بیان اینکه مشکلات دفن زباله در منطقه سراوان رشت مربوط به سه دهه گذشته است، اظهار کرد: تمام پروژه‌های مذکور در راستای مدیریت صحیح زباله انجام شده است.