ساعت دقیق سخنرانی روحانی در سازمان ملل + متن سخنان احتمالی

ساعت دقیق سخنرانی روحانی در سازمان ملل + متن سخنان احتمالی

به گزارش رشت۲۰، سخنرانی حسن روحانی رییس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امشب از شبکه یک سیما به طور زنده پخش خواهد شد.

مجلس - ساعت دقیق سخنرانی روحانی در سازمان ملل + متن سخنان احتمالی

سخنرانی رییس جمهور امشب چهارشنبه سوم مهر ساعت ۱۸:۱۵به وقت ایران ایراد می شود که مشروح آن بطور زنده و مستقیم از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

براساس اعلام برخی از رسانه‌ها، یکی از محور‌های مهم سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، چنان که وی در مراسم رژه سالگرد دفاع مقدس به آن اشاره کرد “طرح ائتلاف امید، ابتکار صلح هرمز” است.

اگرچه هنوز جزییات کاملی از محتوا و ابعاد این طرح ارایه نشده، اما به نظر می‌رسد پیشنهادی که قرار است رییس جمهور با هدف ارائه سازوکار منطقه‌ای برای برقراری امنیت در خلیج فارس ارایه کند مستند به “بند ۸ قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت است.

پیشنهاد و ابتکار ایران که در سالروز دفاع مقدس ارایه می‌شود بازخوانی تجربیات تلخ و خسارت بار گذشته و تاکید بر ضرورت جلوگیری از شکل گیری شرایط مشابه از طریق همکاری و مشارکت همه کشور‌های منطقه است.

این طرح ضمن آن که محملی قانونی و مورد اجماع بین المللی برای پایان دادن به شرارت‌های مستمر کشور‌های بیگانه و بویژه امریکا در منطقه است آغازی برای رفع تنش‌ها و سوء تفاهم‌های موجود و استقرار امنیت و ثبات پایدار در خلیج فارس است.