ساماندهی ۹۷۳ فقره از کنتورهای خراب آب شرب در روستاهای گیلان مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد:

ساماندهی ۹۷۳ فقره از کنتورهای خراب آب شرب در روستاهای گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از واگذاری بیش از ۴ هزار فقره انشعاب آب شرب به روستاییان استان گیلان طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.
72456 - ساماندهی 973 فقره از کنتورهای خراب آب شرب در روستاهای گیلان

به گزارش خبر فوری رشت ،محمدعلی فرامینی ، از واگذاری بیش از ۴ هزار فقره انشعاب آب شرب به روستاییان استان گیلان طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار کرد: با واگذاری این انشعابات، تعداد مشترکین تحت پوشش به عدد ۲۷۳ هزار و ۹۷۹ مشترک رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان افزود: واگذاری انشعاب آب شرب روستایی در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است.

وی همچنین از ساماندهی ۹۷۳ فقره از کنتورهای خراب آب شرب در روستاهای گیلان خبر داد و گفت: ساماندهی کنتورهای خراب از راه‌های رسیدن به وضعیت مطلوب شبکه است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تعویض کنتورهای خراب از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی بر تاسیسات آبرسانی جلوگیری و شرایط لازم برای تنظیم برنامه منسجم جهت تعیین الگوی مصرف برای مشترکین را ایجاد می‌کند.

فرامینی با اشاره به اجرای پروژه مهندسی مجدد منابع تامین آب شرب روستایی در گیلان، تصریح کرد: از ابتدای امسال عملیات مهندسی مجدد، ویدئومتری، اصلاح و بازسازی، لایروبی و کف‌شکنی ۵ حلقه چاه‌ تامین‌کننده آب شرب در سطح روستاهای این استان انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را افزون بر یک میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: انجام این عملیات موجب افزایش دبی این چاه‌ها به میزان ۱۲ لیتر بر ثانیه شد.

وی با بیان اینکه پروژه مذکور در چاه‌های تامین‌کننده آب شرب روستایی در شهرستان‌های رشت، فومن، تالش و صومعه‌سرا اجرا شد، خاطرنشان کرد: با انجام این عملیات یک هزار و ۳۴۰ خانوار روستایی از فشار مناسب آب آشامیدنی برخوردار شدند.