سامانه جامع انبارها مشکلات مبارزه با قاچاق کالا را کاهش می‌دهد

سامانه جامع انبارها مشکلات مبارزه با قاچاق کالا را کاهش می‌دهد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در نشست ستاد مبار زه با قاچاق کالا و ارز که مدیرعامل سازمان اموال تملیکی حضور داشت با اشاره به راه اندازی سامانه جامع انبار‌ها در گیلان گفت: با راه اندازی این سامانه بیشتر مشکلات در مبارزه با قاچاق کالا کاهش می‌یابد.

index 5 - سامانه جامع انبارها مشکلات مبارزه با قاچاق کالا را کاهش می‌دهد

وی تصریح کرد: در راه اندازی سامانه جامع انبار‌ها مشخصاتی نظیر تولید کننده، بارنامه‌ها، کالاهای دپو شده در انبار‌ها، مقصد و مبدا کالاهای ثبت می‌شود و به این ترتیب از قاچاق کالا و ارز پیشگیری خواهد شد.

استاندار گیلان از مسئولان سازمان‌ها و دستگاه‌ها خواست به منظور اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمار و اطلاعات کالا‌ها برای ثبت سامانه جامع انبار‌ها به سازمان صنعت، معدن و تجارت تحویل دهند.

استاندار گیلان بر لزوم ساخت فیلم و مستند‌های فرهنگی جهت فرهنگ سازی تاکید کرد وگفت: رسانه ملی در ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی نقش و جایگاه مهمی دارد و همانطور که استانداری گیلان برای کمک همه جانبه در این زمینه آمادگی دارد، دستگاه‌ها مرتبط نیز ملزم به حمایت هستند.

وی عنوان کرد: آنچه اهمیت دارد؛ اصلاح ساختار اصلی جامعه با رعایت رسالت فرهنگی توأم با روحیه اخلاق مداری و احترام به قوانین است.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی هم در این نشست گفت: این سازمان موظف است کالاهای متروکه‌ای و مصادره‌ای و همچنین کالاهایی که برای تعیین تکلیف به این سازمان محول شده را ساماندهی کند.

امین دلیری با اشاره به قانون اصلاح کالا و ارز گفت: از این پس می‌توان با نظر استاندار هر استان کالاهای تملیکی با دوام مانند خودرو، سیگار و پوشاک را از طریق اتاق‌های بازرگانی مجددا صادر کرد.

در پایان این نشست بهروز رئوفی بعنوان رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان گیلان معرفی و از زحمات سهراب شعبانی، رئیس سابق این اداره قدردانی شد.