سبزه‌میدان رشت تبدیل به سنگ میدان شده است/ بخشی از اعتبار سراوان صرف پیاده‌راه رشت شد محمدعلی رفیعی‌نوده :

سبزه‌میدان رشت تبدیل به سنگ میدان شده است/ بخشی از اعتبار سراوان صرف پیاده‌راه رشت شد

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهردار رشت سبزه‌میدان این شهر را تبدیل به سنگ میدان کرده به طوری که تردد برای خودروها و شهروندان سخت شده است.

 t 860875Untitled 2 - سبزه‌میدان رشت تبدیل به سنگ میدان شده است/ بخشی از اعتبار سراوان صرف پیاده‌راه رشت شد

به گزارش خبر فوری رشت ، محمدعلی رفیعی‌نوده عصر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر از وضعیت کنده‌کاری‌های زیاد در سبزه‌میدان این شهر به شدت انتقاد کرد.

وی اظهار کرد: با کنده‌کاری‌های اخیر و کف‌پوش جدیدی که اخیراً توسط شهرداری رشت در سبزه‌میدان صورت گرفته این مکان تبدیل به سنگ میدان شده و تردد را برای خودروها و شهروندان سخت کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: به به دلیل تعویض کف‌پوش سبزه‌میدان رشت و مدل کف‌پوش جدید شرایط تردد برای خودروها بسیار نامناسب است.

وی با اشاره به موضوع نامگذاری یکی از میادین رشت به نام شهدای آتش‌نشان گفت: بهتر است به جای نامگذاری میادین حقوق آتش‌نشانان را به‌موقع پرداخت کنند.

رفیعی‌نوده با بیان اینکه آتش‌نشانان از اقشار پرتلاش جامعه هستند، تصریح کرد: جمع کثیری از این افراد فاقد منزل شخصی بوده و اجاره‌نشین هستند و تأخیر در پرداخت حقوق برای آنها بسیار مشکل ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: با فرارسیدن فصل سرما خانواده‌های پرسنل شهرداری نیاز به لباس گرم و مناسب دارند و با توجه به پرداخت نشدن حقوق آنها، با مشکلات متعددی مواجه هستند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت درباره وضعیت سراوان تصریح کرد: انباشت زباله در منطقه سراوان موجب بروز آلودگی‌ها و بیماری‌های متعددی شده است.

وی گفت: بهتر است شهردار به جای تعویض‌های مکرر سنگفرش‌های خیابان به فکر برطرف کردن مشکل سراوان باشد.

رفیعی‌نوده با اشاره به اینکه شهردار رشت بخشی از اعتبار در نظر گرفته شده برای پروژه لندفیل سراوان را به اجرای پیاده‌راه‌ فرهنگی رشت اختصاص داد، گفت: این موضوع تأمل برانگیز است.

وی با اشاره به اینکه اهمیت وضعیت سراوان بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: باید این پروژه در اولویت کار شهرداری قرار می‌گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با گلایه از کندن کف‌پوش پیاده‌راه فرهنگی رشت توسط بیل مکانیکی شهرداری گفت: امروز شاهد کندن بخشی از کف‌پوش‌های پیاده‌راه‌ فرهنگی رشت با دستور شهردار بودیم.

وی متذکر شد: کندن بخشی از کف‌پوش‌ها در شرایطی انجام می‌شود که از عمر این سنگفرش‌ها کمتر از یک سال می‌گذرد و شهرداری برای اجرای این پروژه بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان هزینه کرده است.