سخنگوی انتقال خون گیلان: پایگاه ها و مراکز انتقال خون در ایام نوروز فعال هستند

سخنگوی انتقال خون گیلان: پایگاه ها و مراکز انتقال خون در ایام نوروز فعال هستند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شمال ما سخنگوی انتقال خون گیلان گفت:در ایام نوروز،اهدای خون به صورت شیفتی در مراکز انتقال خون استان گیلان انجام می‌گیرد.

خون17

دکتر گیتی ایزدی پور،سخنگوی انتقال خون گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تمهیدات مراکز انتقال خون گیلان برای ارائه خدمات در ایام نوروز، اظهار کرد: در ایام نوروز به جز نخستین روز فروردین‌ ماه، اهدای خون به صورت شیفتی در مراکز انتقال خون استان انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های خونی، اهدای خون باید به صورت مستمر انجام گیرد، افزود: برای تأمین خون بیماران استان و همچنین رفاه حال شهروندان، مراکز ثابت انتقال خون در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، انزلی، تالش، فومن و آستارا به صورت شیفتی فعال هستند و اقدام به خونگیری می‌کنند.

ایزدی پور با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره خونی خوبی داریم و مشکلی در این خصوص وجود ندارد،گفت:در ایام نوروز اهدای خون کاهش می‌یابد این در حالی است که علاوه بر بیمارستان‌ها،تصادفات عامل اصلی مصرف خون هستند لذا از شهروندان و حتی مسافران محترم انتظار داریم که همچنان به صورت خودجوش اقدام به اهدای خون نمایند و فرارسیدن بهار طبیعت را به کام بیماران نیازمند به خون، لذت‌بخش‌تر نمایند.