سردار باقرزاده: آتش نشانان فداکار، شهیدان میهن هستند

سردار باقرزاده: آتش نشانان فداکار، شهیدان میهن هستند

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به حادثه غمبار ساختمان پلاسکو تهران گفت: آتش نشانان فداکاری که در این حادثه حضور داشته و جان خود را از دست دادند، شهیدان میهن اسلامی محسوب می شوند.
78408594 87147867adffe 300x170 - سردار باقرزاده: آتش نشانان فداکار، شهیدان میهن هستند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، سردار سید محمد باقرزاده شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای رضوانشهر در بقعه متبرکه امین السلطان غریب بنده این شهرستان با اشاره به جان باختن نیروهای آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکو تهران گفت: این عزیزان که قصد امداد وکمک به مردم را داشتند، خود گرفتار ریزش ساختمان شدند و در واقع شهید محسوب می شوند.
وی افزود: شهیدان کسانی هستند که در درس بندگی کلاس خداوند قبول شدند و شهادت را پرواز از خاک تا خدا می دانند و شهدای عزیز ، گل های بوستان زهرای اطهر بودند که آلودگی های دنیا آنها را از شکفتن باز نداشت.
سردار باقرزاده با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید گفت: خداوند در قرآن فرموده کسانی که می خواهند راه شهدا را ادامه دهند، باید اهل صدق باشند و شهدا صدق در اطمینان داشتند و صاحب عزم بودند.
وی یادآور شد: دفاع مقدس و جبهه های ما ، سراسر هنر و مردانگی رزمندگان و شهدای عزیزی بود که در اوج صداقت به شهادت رسیدند.
سردار باقرزاده با اشاره به ترکیب جمعیتی و تنوع مذهبی در این شهرستان افزود: به تناسب آمار جمعیتی اهل سنت در این منطقه، تقریباً به همان میزان نیز شهدای این شهرستان از اهل سنت هستند که دین خود را نسبت به انقلاب اسلامی ادا کرده اند.
مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: در آئین های تشییع شهدای گمنام شاهد جلوه های بسیار زیبایی از سوی مردم و جوانان کشورمان هستیم که با برنامه ریزی بسیار منظم و خوب، شهدا را در شهرهای مختلف استقبال و بدرقه می کنند و باید رسانه ها بویژه صدا و سیما ، این صحنه ها را به تصویر بکشد.
سردار باقرزاده بیان کرد: امروز در پرتو این شهادت ها ، آرامشی برای کشور پدید آمده که …