سردترین صبح سال ۹۷ تو راهه …

سردترین صبح سال ۹۷ تو راهه …

بر اساس آخرین برونداد از آپدیت اخیر الگوهای عددی هواشناسی، دریافتیم سیستم سرد و بارشزایی که در منطقه فعالیت نسبتا خوبی رو هم داشته (بخصوص در ارتفاعات) در حال خروج از منطقست، لذا با خروج این سیستم شرایط برای کاهش محسوس دما و حتی یخبندان در ارتفاعات برای صبح سه شنبه ۲۸ فروردین رخ خواهد داد و صبح فردا سه شنبه رو تا اینجای سال ۹۷ به سردترین صبح سال تبدیل خواهد کرد !

اما بارش ها به صورت پراکنده در مناطق مرکزی و بخصوص شرقی گیلان طی امروز ادامه داره تا اینکه بتدریج و کم کم از میزان ابر و پدیده در منطقه کاسته میشه !

 

اما بهار دوباره قدرت نمایی میکنه !

طی روز سه شنبه تا جمعه ۳۱ فروردین شرایط برای حاکمیت جریانات گرم و پایدارِ جنوبی در منطقه فراهم شده لذا باید منتظر افزایش محسوس دما و در بعضی از مناطق حتی منتظر وزش باد جنوبی یا گرم هم باشیم که در مورد جزئیاتش طی روزهای آینده بیشتر صحبت میکنیم !

همچنین بعد از این هوای گرم باز هم سیستم بارشی دیگه ای از اوایل هفته ی آینده پا به میدان میزاره که بزارید در مورد اون هم طی روزهای آینده بیشتر صحبت کنیم !

دریا از سه شنبه تا جمعه برای فعالیت های دریایی نسبتا مساعد هستش !

بنابراین از سه شنبه ۲۸ فروردین تا جمعه ۳۱ فروردین آسمان گیلان صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شه !

 

پیش بینی ۱۰ روز آینده رو در یک نگاه کلی مشاهده میکنید