سرنوشت عجیب هاکان شوکور: شوکور؛ در افتادن با اردوغان، مسافرکشی در آمریکا

سرنوشت عجیب هاکان شوکور: شوکور؛ در افتادن با اردوغان، مسافرکشی در آمریکا

به گزارش رشت۲۰ ; هاکان شوکور، اسطوره فوتبال ملی ترکیه و باشگاه گالاتاسارای این کشور می‌گوید بعد از آنکه در ترکیه توسط رئیس‌جمهور این کشور رجب طیب اردوغان به حمایت از کودتاچیان کودتای نافرجام ترکیه متهم شده کارزاری همه‌جانبه توسط دولت ترکیه علیه او به راه افتاده به گونه‌ای که برای گذران زندگی‌اش در آمریکا مجبور شده به مسافرکشی رو بیاورد. شوکور می‌گوید اردوغان همه چیز او را گرفته است.

شوکور، مهاجم سابق تیم ملی ترکیه که علاوه بر گالاتاسارای سابقه بازی در تیم های اینتر و بلک‌برن را هم دارد می‌گوید بعد از کودتا در ترکیه به عنوان دشمن حکومت اعلام شده و همه اموالش توقیف شده است. شوکور در دوران فوتبالی درخشان خود بیش از ۲۵۰ گل باشگاهی به ثمر رسانده و برای تیم ملی کشورش هم در ۱۱۲ بازی ۵۲ گل زده است. شوکور در سال ۲۰۱۱ به حزب عدالت و توسعه اردوغان پیوست ولی در سال ۲۰۱۳ به دلیل تضاد عقاید از این حزب بیرون آمد.

شوکور به روزنامه آلمانی دی‌ولت گفت:” بعد از بیرون آمدنم از حزب اردوغان بود که دشمنی‌ها شروع شد. آنها به بوتیک همسرم سنگ پرت کردند و در خیابان بچه‌هایم را آزار دادند. وقتی اطلاعیه دادم تهدیدم کردند. بعد از ترک کشور هم پدرم را زندانی کردند و همه اموالم را توقیف کردند. در همه جای دنیا دیگر هیچ چیز برایم باقی نمانده. اردوغان همه چیزم را از من گرفته. حق آزادی، حق آزادی بیان و حق کار کردن”.

شوکور درباره پدر و مادرش که ابتدا زندانی  شده و بعد از ابتلا به سرطان به صورت موقت از زندان بیرون آمده‌اند گفت:” پدر و مادرم روزهای خیلی سختی را سپری می‌کنند. همه کسانی که کوچکترین ارتباطی با من داشته‌اند با مشکلات مالی و اقتصادی بزرگی دست و پنجه نرم می‌کنند”.