سعیدی کیا هیچ مشکلی برای فرماندار شدن ندارد/ گزینه ما برای فرمانداری همسو با دولت نبود نماینده آستانه اشرفیه:

سعیدی کیا هیچ مشکلی برای فرماندار شدن ندارد/ گزینه ما برای فرمانداری همسو با دولت نبود

به گزارش رشت۲۰-محمد حسین قربانی درگفتگویی، با اشاره به خبرتغییر فرماندار آستانه اشرفیه اظهارکرد: انتصاب فریبرزسعیدی کیا بخشدار فعلی رشت، یاهرشخص دیگری، جزء سیاست های دولت و از اختیارات وزارت کشور و استاندار است.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی برجوانگرایی و سیاست های دولت در این زمینه، اشاره کرد و افزود: با توجه به گزارش های مثبتی که به بنده درموردِ توانمندی و پیگیری های سعیدی کیا، در بخشداری رشت رسیده است که حاوی نکته ی منفی نیست، معتقدم، دولت باید کارخود را انجام دهد.

 

قربانی با بیان اینکه آدم واقع بینی هستم و به چپ و راست گرایش ندارم و ولایت مدارم، و موضع گیری و عملکردم مشخص است، تصریح کرد: بنده در مورد گذشته آقای سعیدی کیا از همه ی دستگاه های مربوطه سوال کردم، عدم صلاحیت ایشان برای شهر مذهبی آستانه با توجه به موضوعاتی که در مورد ایشان گفته شده را رد کردند و ایشان مشکلی برای فرماندار شدن ندارند.

 

وی با اشاره به جایگاه شهرستان آستانه اشرفیه افزود: بنده معتقد هستم که آستانه اشرفیه، جایگاه مذهبی ویژه ای دارد و علی رغم اینکه درطول این سه چهار سال، برخی دوستان شعار دادند که آستانه، آرام بود که دقیقا یکی از نقاط ضعف ماست و ما نباید همه ی مشکلاتمان را درقالب آرامش سرپوش بگذاریم و درست است که از لحاظ شاخص های توسعه، تقریبا رتبه ی برتر استان را داریم ولی به هرحال دستگاه های اجرایی باید میدان دار کارها باشند.

 

نماینده ی آستانه ی اشرفیه با اعلام اینکه همه ی کارها به دوش نمایندهنیست گفت: در این دو دوره که مسئولیت نمایندگی را داشتم، حاصلِ نوع ارتباط بنده با دولت و کشاندن مسئولان، مدیران و وزرا به شهرستان آستانه، ترسیم فضای عمران و آبادانی برای مردم بود و برای مثال درهمین سفرِ اخیر دولت، چهار مصوبه ی دولت مختص آستانه ی اشرفیه و درحوزه های عمرانی است.

 

قربانی عنوان کرد: این کارها را باید کسی که بتواند هماهنگی درون مجموعه به عنوان نماینده ی دولت درآستانه اشرفیه ایجاد کند به اجرا دربیاورد، بنابراین باید بسیار فعال باشد و بنده به نیروی جوانی بسیار بها می دهم.

 

وی با تاکید براینکه ما کار می خواهیم و مدیر سیاسی نمی خواهیم، افزود: مدیر هلال احمر، مدیرکار و رفاه اجتماعی و مدیر آب و فاضلاب شهرستان و بخشدار بندرکیاشهر، درعین جوان بودن، مدیران برتر استان هستند.

 

نماینده ی آستانه ی اشرفیه گفت: اینگونه نیست که کسی که با ما نیست، الزاما برماست، و اینکه دولت فردی را همسو با خود قرار می دهد، جزتفکرات دولت است وما نیز گزینه داشتیم اما چون دولت گفت همسو نیست، نمی توان استفاده بکنم.

 

قربانی با بیان اینکه دولت می گوید، من از کسی استفاده می کنم که با نگاه سیاسی من هماهنگ باشد، تاکید کرد: البته ما نمی گوئیم، این مطلوب است، بلکه متاسفانه این نگاه سیاسی درکشور باب شده است وگذشتگان نیز این کار را کرده اند.

 

وی با اعلام اینکه بنده تا به امروز، هیچ کاری را به نیت انتخابات نکردم وهیچ مدیری را بخاطر مدیریتِ انتخابات حمایت نکردم، افزود: نگاه من درعرصه ی خدمت گزاری، وظیفه ی ذاتی نمایندگی و خدمت به حوزه ی انتخابیه و نمایندگی ملت ایران و نظارت بر همه ی امورکشور است و هیچ کارم انتخاباتی، تبلیغاتی و سیاسی نبوده و نیست وتفکرم قرار گرفتن در مسیر مقام معظم رهبری است.