سندروم شهرداران یک ساله در شهرهای گیلان!

سندروم شهرداران یک ساله در شهرهای گیلان!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در شرایطی که آغاز تغییرات در رأس شهرداری‌های استان گیلان از شهر رشت و استعفای مسعود نصرتی قزوینی نژاد شهردار غیربومی رشت بود، در برخی از شهرهای استان گیلان نیز شهرداران آنها وارد فاز تغییر شدند.

پس‌ازآنکه مسعود نصرتی تصمیم بر آن گرفت تا پس از استعفا از شهرداری رشت، راهی وزارت کشور شده و در سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مشغول به کار شود، ماجرایی مشابه در شهرداری رودسر رخ داد تا امانی شهردار این شهر که موردتوجه اعضای شورای شهر نوشهر قرارگرفته بود در اقدامی نامتعارف و غیرحرفه‌ای همانند مسعود نصرتی قزوینی نژاد با تقدیم استعفای خود از شهرداری این شهر کناره‌گیری کند.

کشمکش‌ها در رودسر همچنان ادامه داشت تا با تقدیم سومین استعفای امانی اعضای شورای شهر با درخواست وی موافقت کنند تا او از شهرداری رودسر کنار برود.

دو روز قبل نیز اعضای شورای شهر تولم شهر شهردار جدید خود را انتخاب کردند تا آنان نیز به چالش شهرداران یک ساله بپیوندند! حال اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ظهر امروز طی جلسه‌ای فوق‌العاده سلیمانی  شهردار آستانه نیز به جمع شهرداران یک‌ساله‌ی گیلان اضافه خواهد شد.

گفتنی است روز گذشته چهار تن از پنج عضو شورای شهر آستانه‌اشرفیه از پاسخ سلیمانی به سؤالات طرح‌شده در صحن شورای شهر قانع نشده و به نظر می‌رسد عزل سلیمانی از شهرداری آستانه قطعی باشد.

در پایان ذکر این نکته قابل‌توجه است که شهرداران ابتدای شوراهای اسلامی در دوره پنجم انتخاب شدند، اما در برخی از شهرهای استان گیلان طی یک سال گذشته چند تغییر در رأس شهرداری‌های استان رخ‌داده است.