سواحل گیلان بیشتر از سواحل دیگر در دسترس مردم است/گیلان در حوزه‌ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است

سواحل گیلان بیشتر از سواحل دیگر در دسترس مردم است/گیلان در حوزه‌ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی صبح امروز در دیدار با استاندار گیلان در رشت گفت : گیلان در حوزه‌ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است.

73939f063bd1f80250888d5e0be37445 L 300x150 - سواحل گیلان بیشتر از سواحل دیگر در دسترس مردم است/گیلان در حوزه‌ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس دکتر الهام امین زاده صبح امروز پس از حضور در گلزار شهدای رشت در دیدار با استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان در حوزه‌ی حقوق شهروندی در سطح کشور پیشتاز است افزود : الگوی گیلان در خصوص انتشار پیک حقوق شهروندی که در برای اولین بار انجام گرفته را به کشور تسری می‌دهیم.

وی با بیان اینکه باید به دنبال انگیزه‌ها و ترویج الگوهای موفق در سطح دانشگاه‌ها و مدارس باشیم خاطر نشان کرد : آموزش حقوق شهروندی در بین دستگاه‌های اجرایی که در گیلان از امروز برای اولین بار در کشور آغاز می‌شود برای پیشبرد اهداف آگاه سازی مردم از حقوق شهروندی خود بسیار موثر است.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه در بخش سواحل گیلان نیز نسبت به استان‌های شمالی دیگر اقدامات بسیار مثبتی انجام شده اظهار داشت : سواحل گیلان برای استفاده‌ی مردم بیشتر از سواحل دیگر در دسترس است که این نیز نمادی از اجرای حقوق شهروندی مردم است.

در این دیدار استاندار گیلان با اشاره به اینکه اقدامات موثری در حوزه‌ی حقوق شهروندی از سال‌های گذشته در گیلان شروع شده گفت : انتشار پیک حقوق شهروندی در بین مدارس و همچنین اقدامات صورت گرفته در حوزه‌ی محیط زیست گوشه‌ای از آگاه سازی مردم نسبت به حقوقشان است.

وی به تأکید خود به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مبنی بر حفظ حقوق محیط زیست که برگرفته از حقوق شهروندی مردم است اشاره و خاطر نشان کرد : آموزش مردم درخصوص تفکیک زباله و همچنین فرهنگ سازی در این حوزه منجر به نتایج مثبتی در سطح استان شده است.

دکتر نجفی با بیان اینکه حقوق شهروندی در اسلام  و روش ائمه‌ی معصومین به وضوح وجود داشته اظهار داشت : پایین بودن ظرفیت و آستانه‌ی تحمل در برخی انسان ها باعث تخریب افراد می‌شود که نیازمند حفظ حقوق شهروندی نسبت به دیگران نیز هستیم.

وی آموزش به مردم و کارکنان دستگاه‌ها را همیشه مایه‌ی افزایش سطح آگاهی آنان عنوان کرد و افزود : از امروز کارگاه‌های آموزشی با موضوع حقوق شهروندی در سطح دستگاه‌های اجرایی در گیلان آغاز می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت :اقدامات ابتکاری گیلان در اجرای حقوق شهروندی که از اوایل دولت یازدهم آغاز شد به دلیل تشکیل و فعال شدن کارگروه حقوق شهروندی در استان است  .

وی افزود :در این کارگروه برنامه ها و  پیشنهادات ارائه شده کارشناسی و پس از ان اجرایی می شود.

 گفتنی است دکتر الهام امین زاده صبح امروز (یکشنبه) با همراهی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، فرماندار شهرستان رشت و دیگر مدیران استان، در گلزار شهدای رشت حضور یافت و به شهدای والامقام این شهر ادای احترام کرد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، شرکت در کارگاه گفتمان سازی حقوق شهروندی، حضور در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی تربیت مربی حقوق شهروندی و همچنین شرکت در نشست نقش رسانه ها و سازمان های مردم نهاد در گفتمان سازی حقوق شهروندی از برنامه های امروز امین زاده در سفر به گیلان است.

دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی، شب گذشته (شنبه) در فرودگاه سردارجنگل رشت مورد استقبال محمد احمدی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، فرماندار شهرستان رشت و برخی دیگر از مدیران کل و رئیسان دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان قرار گرفت.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری فروردین ماه سال ۹۲۲ در نخستین همایش انتخاباتی یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفته بود: من اگر بار مسئولیت امور اجرایی کشور را برعهده بگیرم، منشور حقوق شهروندی را تدوین می‌کنم و معتقدم باید احساس برابری میان تمام مردم برقرار باشد.

رئیس جمهوری پنجم آذرماه سال ۱۳۹۲ نیز هنگام ارائه گزارش ۱۰۰ روزه خود به مردم، از آماده شدن ویراست نخست منشور و در دسترس عموم قرار گرفتن آن در پایگاه الکترونیکی ریاست جمهوری خبر داد.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، اواخر آذرماه امسال منشور حقوق شهروندی با ۲۳ سرفصل و ۱۲۰ ماده به همراه ساز و کار اجرا و نظارت بر حسن اجرای حقوق شهروندی و همچنین ارجاعات قانونی مواد آن را امضا و رونمایی کرد.