سپیدرود و داماش دو بال غیرقابل انکار فوتبال رشت هستند رضا رسولی :

سپیدرود و داماش دو بال غیرقابل انکار فوتبال رشت هستند

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: دو تیم فوتبال سپیدرود و داماش رشت دو بال غیرقابل انکار فوتبال شهر هستند و نیاز به حمایت دارند.

13920722000673 PhotoA - سپیدرود و داماش دو بال غیرقابل انکار فوتبال رشت هستند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس ، رضا رسولی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت شورا از فوتبال این شهر، اظهار کرد: با نگاهی گذرا به تاریخچه ۵۰ سال گذشته گیلان و شهر رشت متوجه می‌شویم که در رشت زمینه‌های غیر قابل انکار اجتماعی در فوتبال وجود دارد.

وی افزود: مردم خونگرم شهر رشت از هر صنف و با هر تحصیلات و بضاعت مالی دل در گرو فوتبال دارند و خیل حضور تماشاگران در سکوهای ورزشگاه نشانگر این واقعیت است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: تماشاگران فوتبال رشت در بزنگاه‌های ورزشی با شور و اشتیاق حضور پیدا می‌کنند و به تشویق دو تیم محبوب خود می‌پردازند.

وی کمبود بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی قدرتمند در استان و نبود منابع مالی حمایتی را از مشکلات تیم‌های ورزشی مذکور عنوان کرد و ادامه داد: این عوامل موجب کسب نتایج ضعیف تیم‌های فوتبال شهر رشت شده است.

رسولی با بیان اینکه چندسال گذشته دو تیم فوتبال سپیدرود و داماش رشت به دلایل مذکور دچار لطمات جدی شده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر سرمایه اجتماعی ارزشمندی که پشت این نهادهای ریشه‌دار قرار دارد وجود نداشت ممکن بود هرگز این دو تیم بزرگ سر از خاکستر بر نمی‌آوردند.

وی نقش نهادهای عمومی مانند شورا و شهرداری در حفظ و حمایت از سرمایه‌های اجتماعی را مهم دانست و یادآور شد: یکی از وظایف ذاتی شورا و شهرداری حفظ و حمایت از سرمایه‌های اجتماعی و ارتقا و انسجام اجتماعی از طریق تقویت نهادهای مردمی ریشه‌دار در جامعه است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت شرایط تیم داماش را خوب دانست و گفت: تیم داماش در مسیر مشخصی قرار گرفته و  با حمایت‌های سیستم مدیریت شهری مسیر پرنشیب و فراز را به خوبی طی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تیم سپیدرود رشت بزنگاه تاریخی را طی می‌کند، افزود: اخیراً اخبار رسمی و غیررسمی درباره این تیم ریشه‌دار شنیده می‌شود که نگران کننده است.

رسولی ورود برخی سیاست‌مداران و بنگاه‌های اقتصادی خاص و غیربومی به دایره مالکیت تیم سپیدرود را همراه با شائبه‌هایی دانست و اظهار کرد: اجازه نمی‌دهیم سرمایه‌های اجتماعی شهرمان دستخوش مطالبات سیاسی شود.

وی اضافه کرد: هرگز اجازه نمی‌دهیم سرمایه‌های اجتماعی ارزشمند رشت که ریشه در فرهنگ و هویت مردم کوچه و بازار دارند دستخوش مطالبات سیاسی و اقتصادی برخی افراد خاص قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تأکید بر حمایت همه‌جانبه مجموعه شورا و شهرداری رشت از تیم فوتبال سپیدرود، تصریح کرد: برای ارتقای انسجام اجتماعی و حفظ و صیانت از سرمایه‌های اجتماعی شهر رشت و تقویت پروژه برند سازی رشت خواستار خرید امتیاز تیم سپیدرود رشت توسط شهرداری با جلب و جذب حامیان مالی برای این تیم هستیم.